logo

Bushcraftportal.cz

Smolnička, fatwood neboli mastné dřívko

20.03.2020 / Kategorie: Oheň, Přežití, dovednosti, Přístřešky, Tipy, návody / Napsal: / Komentáře: 0

Tohle je přírodní a naprosto spolehlivý pomocník při rozdělávání ohně. Každý tomu říká jinak, není důležité jak. Důležité je vědět kde se to dá najít …

Tohle je přírodní a naprosto spolehlivý pomocník při rozdělávání ohně. Každý tomu říká jinak, není důležité jak. Důležité je vědět kde se to dá najít a jak to použít. 

Proto vznikl tenhle článek.

Jedná se o silně prosmolené dřevo z borovice. Najdete ho v kořenech a ve větvích.

Pokud narazíte na hodně starý a omšelý pařez borovice tak s největší pravděpodobností bude celý prosmolený. 

Důležití je borovici poznat. Věřím, že tenhle strom pozná každý. Dlouhé jehlice, malé šišky, pokroucené kmeny a hrubá kůra. Poznat borovici je jednoduché.

Kořeny a pařezy

Podle mne nejlepší co do kvality a nejjednodušší co do získání smolničky.

Nejlepší je, když si najdete stráň s větším sklonem, skálu a podobně. Tam bude i borovice.

Někdy jsou i suché kořeny na povrchu a stačí se pro ně jen sehnout a ulomit. Jde o ty suché. Pokud najdete vyvrácený strom, mrkněte mezi kořeny. Stoprocentně tam najdete smolničku. Někdy více a někdy méně. 

Pařezy to samé. Některé pařezy jsou z části shnilé, a pak najdete kus, který je tvrdý jako kámen. Po ulomení a ořezání shnilého dřeva narazíte na sklovitou hmotu. Nejde to řezat a hodně to voní. Pryskyřičná vůně se nese daleko. 

Někdy narazím i na kmeny, které leží v bahně desítky let. Jsou celé shnilé, ale uvnitř mají smolnatý poklad.

Větve

Na vzrostlém stromě, můžete smolničku najít na spodních oschlých a olámaných větvích. Stačí se podívat a třeba zaříznout nožem. Pokud ucítíte vůni pryskyřice, máte vyhráno.

Když najdete vyvrácený kmen, mrkněte do koruny a hledejte suché větve. A tam kde vyrůstají větve z kmene. Tomu se říká suk, tak tam je největší šance najít smolničku.

Sekera nebo pilka je v tomhle případě dobrý pomocník.

Použití

Moje babička dávala smolničku do skříní na půdu, mezi oblečení a knížky. Zřejmě proti molům. Já jí používám na rozdělání ohně. Může vám spadnout i do vody. Nesaje vlhkost díky smole a snadno chytá. Dlouho hoří a u toho černě čadí. 

Příprava

Někdo dělá to, že smolničku krájí na hoblinky. Ano, pokud použijete zápalky nebo zapalovač, tak je to jedno.

Ale pokud rozděláváte oheň firesteelem, tak je lepší použít techniku škrábání. Díky naškrábanému povrchu je podpal lépe zapálitelný jiskrou z firesteelu. 

Pokud máte ostrý hřbet čepele, tak to dělejte tím. Osobně raději škrábu ostřím. Jen pozor, některé ostří je křehké a mohou se na noži udělat zuby.

Pak když je dostatečně připravený podpal, škrtnu fireteelem a už to hoří. Hoří to velmi dlouho a tak z jedné smolničky můžete zapálit desítky ohňů. ☺

Vše samozřejmě uhasím 🙂

Lépe je to vysvětleno ve videu. 

Hezký den přeje Kraken 

Zanechat komentář