Luk BearPaw Horsebow deluxe 60Lbs, neboli jezdecký luk značky bearpaw je vyroben v Německu firmou,  která byla zmíněna výše, tyto luky navrhuje pan Bodnik, což je výborný lukostřelec , jeho firma má 25 letou praxi ve výrobě luků. Vyrábějí vše ručně z nejkvalitnějších materiálů. Vyrábí luky všech typů, od anglických dlouhých luků, po reflexní, které se používají při závodní instinktivní lukostřelbě.

Váhal jsem mezi tímto lukem a lukem korejské značky Kaya, windfighter, který měl taktéž 60lbs.

Hned jak dorazil balík, netrpělivě jsem ho otevřel a byl mile překvapen velikostí a skladností luku, který došel v praktickém pytlíku na přepravu. Dále mě zaujala splétaná tětiva s černo-žlutými vlákny.

Specifikace luku:

● Délka luku: 48″

 • Délka nátahu: až 29″
 • Rukojeť: Ořech
 • Ramena: Třešňový laminát a maple
 • Tipy: Wenge
 • Síla luku: 20 – 60 lbs ( po 5 lbs)
 • Tětiva: Tradiční Dacron
 • Postavte Výška: 6 1/4 – 6 1/2 palce
 • Záruka: 30 let záruka Bodnik
 • Luk je dodáván včetně tětivy, ochrany na sedlo luku, stabilizátoru končíku a ochraného vaku na luk.

Hned jsem luk napnul, což mi dalo docela práci, jelikož nejsem na takovou libráž zvyklý, po nátahu jsem okamžitě pochopil, že tady končí veškerá sranda, sotva jsem ho natáhl a uvědomil si, co za sílu se skrývá v tomto kusu dřeva. Někde jsem slyšel, že korejský mistr lukostřelby prohlásil o luku, že je to tyč, která je z 9/10 zlomená, což mě okamžitě napadlo. Po opadnutí radosti jsem okamžitě natáhl kalhoty a boty na ven a utíkal na zahradu vyzkoušet tento nový kalibr.

Luk jsem znova napnul, navoskoval tětivu a s respektem začal střílet, první výstřely jsem ani nenatahoval do plného nátahu, jelikož jsem se trošku bál, tohle ale brzo opadlo a šípy brzo svištěli jako vždycky. Jak už jsem zmiňoval výše, měl jsem problém s terčem, který na tento luk nestačil a nebylo v jeho silách zadržet projektily na něj vystřelené, vyřešil jsem to tedy sice neesteticky, ale funguje to, za terč jsem dal na 4x složený starý koberec, který už šípy udrží v terči, ale jen tak tak.

Po asi 200 výstřelech mě pálí prsty, ale není to nic hrozného, čekal jsem to horší. Tento luk mi úplně změnil náhled na střelbu a budu se tomu věnovat více, protože je to něco úžasného. Dovedu si představit, že v příslušném státě, s příslušným vybavením a skušenostmi by se dalo ulovit cokoliv.

Videa budou postupně přibývat, chystám střílení do ovoce, zeleniny, flašek od piva, plechovek a mnoho dalších zajímavých věcí,  pokud by Vás napadlo, do čeho by bylo zajímavé střelit, napište to do komentářů, pokusím se to splnit.

IMG_0420 IMG_0417 IMG_0415 IMG_0414 IMG_0413

bushcraftshop_button

Sdílet

3 komentářů

 1. Zdravim, rád bych se zeptal jestli je nějaký rozdíl mezi šípy??? Zda-li je u tohoto luku střílet spíše karbonové nebo dřevěné?? Nebo jestli je to jedno.

  • ja mam luk 26 liber, reflex, tj s vymenitelnymi rameny, drevak. Sipy mam drevaky i karbon. Je to o tom, co chces ztracet, nez se to naucis. U kladkacu se strili karbonem a tam je dulezita velicina s nazvem spin. Jde o mekkost sipu, kde se pocita s pruhyby sipu behem letu s vlivem na presnost zasahu. U sipu do kusi se spin neresi. Mel jsem pujcenej kladkac 50 liber v natahu a ten jsem nebyl schopen natahnout. Mam Junaka 2 od Lazeckeho.

Zanechat komentář