logo

Bushcraftportal.cz

I hlava se může oblékat – dnes je to klobouk…

1.04.2015 / Kategorie: Vybavení / Napsal: / Komentáře: 1

K vybavení do přírody patří i doplňky, jako je například pokrývka hlavy. V zimě hřeje, na sluníčku chrání (hlavně nás, bezvlasé:-) Protože nadchází jaro a je předpoklad, že sluníčko bude přidávat na síle, zvolil jsem klobouk.

Klobouk je asi daleko starší než různé vojenské čapky, šátky, „bejsbolky“ atd. Dobýval Ameriku, Austrálii, byl nejen účelným doplňkem, ale i zvýrazněním osobnosti nositele a to nejen v přírodě, ale i ve společnosti. Móda klobouků se v posledních letech vrací, vzpomínám, jak se v dobách mého ranného trampování vyráběly tzv. „hůčky“, něco podobného, co nosil Rumcajs. Kouzelné klobouky v Evropě dodnes nosí třeba bačové v Rumunsku a vůbec klobouky užívají lidé, kteří tráví většinu života v přírodě. Když jsem před časem dostal nabídku pořídit si klobouk ve zdejším e-shopu, neváhal jsem a okamžitě jsem sáhnul po modelu, o kterém je tohle video.

001

003

004

1 komentář

  1. Plný souhlas -nad kloboukem-efektní a efektivní….proti slunku,větru i dešti, a lze nasadit i ochrannou síťku proti komárům….nn1


Zanechat komentář