Stále je potřeba lovit nové věci a zkoušet zajímavosti. Občas tak člověk narazí na zajímavou a funkční věc. Dostal jsem na test dvě plachty, s tím že jedna z nich by mohla být zařazena do prodeje. Podobná váha a podobná cena. Vrhnul jsem se na to s chutí.
Plachta Snugpak Stasha, 160×245
Rozměr téhle plachy napovídá, že se z ní nechá udělat velký přístřešek. Podle fotek vypadá pěkně a dá se pomocí cvočků po obvodu spojit na bivakovací pytel. Váha je více než příjemná, i s čtyřmi upevňovacími provázky je 391g. To je velmi slušný údaj.
Plachta je vyrobena z voděodolného tenkého polyesteru. Má khaki barvu, ale při určitém pohledu hází odlesky do zlaté barvy. Po celém obvodě je zpevňovací lem, který by mohl být širší. Také vyztužení ok v rozích by sneslo ještě jednu vrstvu. Oka jsou mosazná a u každého je ještě malé očko z popruhu. To je velmi malé, tak na jeden prst. Chápu však, že se výrobce snažil dostat váhu dolů.
Ze tří stran jsou po obvodu plastové cvočky, kterými se dá plachta sepnout a udělat obal na spacák nebo bivak. Cvočky jsou dost chatrné, ale i přes moje snahy se žádný nerozpadnul a ani nevytrhnul z plachty. K tomuto mám velké výhrady – cvočky jsou v látce dost na volno, až bych se toho bál. Další nepříjemnou věcí je i vzdálenost cvočků od sebe. Ta je moc velká a vznikají tak velké kapsy, kudy může foukat nebo zatékat.
online casino wp-image-10527″ src=“http://bushcraftportal.cz/wp-content/uploads/2015/04/IMG_7539-576×384.jpg“ alt=“IMG_7539″ width=“576″ height=“384″ />
Další věc, která mi chybí, jsou očka v prostředku kratší strany, kvůli tomu se tak nedá použít ke stavbě áčka hůlka ani tyčka. Celkově bych hodnotil tento výrobek jako nic moc. Taková chabá kopie britské Bashy, která je jako plachta perfektní.
Plachta UST HEX TARP 1.0
Rozměrově je tato plachta pěkný kousek. Nemá klasický obdélníkový tvar, ani žádné cvočky, takže se dá použít jen jako plachta. V nouzi se do ní můžete zabalit. Proti Snugpaku má alu nástřik na spodní straně a tak funguje podobně jako záchranářská folie. Něco podobného mám na svém Jerven Bagu Original.
V každém ze šesti rohů je velké ucho, ale jen na dvou místech jsou kovová oka. To trošku limituje použití této plachty, Jerven má oček 6. Lemování na této plachtě je uděláno velice poctivě. Hlavní středový šev procházející středem plachty od jednoho kovového oka k druhému je dokonce podlepený UST HEX TARP je pěkně udělaná plachta z dobrých materiálů a poskytne přístřeší pro dva nocležníky, při roztažení mezi stromy zastřeší i pěkný kus země. Jako pláštěnka se nechá použít také trošku kostrbatě, ale alu nástřik nabízí i jiné než klasické použití.
Myslím si, že tahle plachta by mohla být v naší nabídce. S cenou kolem 1200 Kč je to zajímavý doplněk pro pobyt v přírodě. Křiklavá barva a alu nástřik však z této plachty dělají i prvek survival soupravy.
Váha samotné plachty, 379 gramů, je parádní. V základním balení je 8 kusů šnůr a 8 kolíků. Celá sada pak váží 690 gramů, ale i to je velice zajímavé.
Každá plachta má své pro a proti. Někde je limitem váha, cena anebo jiná vada na kráse. Řekl bych Basha je Basha a Jerven je Jerven. Každý má jiné požadavky a nároky. Každému vyhovuje něco jiného a je dobře, že máme možnost si vybrat.
Pokud budete mít nějaký typ, nebo nápad na recenzi, tak šup sem s ním.
Hezký den Kraken
Čau Krakene, copak takhle SMD – Gatewood Cape – pončo-tarp -340 g,
bezkonkurence materiál 30D Silicon nylon, v základu je bez zalepených
švů/dá se objednat/, což není problém zalepit naředěným lukoprenem.
Nezkoušels?
Neznám to, podíváme a třeba zkusíme.Díky za nápad.
Jen pro lehčí hledání – http://www.nalehko.com/SMD_Gatewood_Cape
díky koukal jsem na to. dobrý to je
Docela by mě zajímal tvůj názor na plachtu od Condora
(třeba http://www.spacaky.cz/shop/index.php?route=product/product&path=62&product_id=92),
uvažuju o něčem větším, protože jezdím převážně se synem ve dvou.