logo

Bushcraftportal.cz

Gelový vařič JuBö

6.11.2015 / Kategorie: Oheň, Potrava, Přežití, dovednosti / Napsal: / Komentáře: 9

V dnešním článku se podíváme na gelový vařič naší výroby.  Jednoduchý a skladný, který může fungovat jako náhradní vařič nebo podpalovač.

 
Tento vařič nenadchne nikoho, kdo …

V dnešním článku se podíváme na gelový vařič naší výroby.  Jednoduchý a skladný, který může fungovat jako náhradní vařič nebo podpalovač.

IMG_9518

 

Tento vařič nenadchne nikoho, kdo v přírodě hodně vyvařuje. Malý výkon a nemožnost regulace. Nene, tohle není na nějaké velké vyvařování. Ale udělat si čaj nebo kávu, ohřát konzervu anebo osmažit slaninku umí také.

IMG_9524

IMG_9537

Mnoho lidí nechce utrácet peníze za benzinový nebo plynový vařič. Nejezdí na nějaké delší pobyty v přírodě. Nebo zkrátka nevaří. Kávu nebo čaj si dá každý. Existuje spousty vařičů na tekutý nebo pevný líh. Každý z nich má své zastánce a odpůrce. Jako jedna z variant, je tento vařič- plechovka plná hořlavého gelu.

IMG_9523

IMG_9536

IMG_9529

U mne má velké plus proto, že se dá zapálit firesteelem. Další plus je, že nekouří a málo smrdí 🙂 Při hoření není plamen skoro vidět. Můžete si pořídit jen samotnou plechovku s gelem anebo i se závětřím – stojánkem.

IMG_9525

Závětří je nasazené kolem plechovky a nezabírá žádné místo.

IMG_9519

Na závětří už můžete postavit ešus, konvici, pítko i třeba lahev.

IMG_9526

IMG_9527

Gelu se v plechovce nachází 200g a průměrně hoří 3,5 hodiny.

Při průměrné době varu 1litru vody cca 15minut je to na spousty čajů. Víc se mi osvědčilo vařit maximálně půl litru vody. 1litr je opravdu hodně na tento vařič.

IMG_9459 (2)

Po dovaření, stačí jen přiklopit víčko a udusit oheň. Nezapomeňte dobře utěsnit.

Vařič je podle mého názoru bezpečný, gel se dá použít na podpálení ohně. Trošku to zapáchá, ale není to žádná hrůza. Nádobí je po vaření čisté a obsluha vařiče je jednoduchá.

IMG_9528

Mám jak benzinový tak i plynový vařič. Ale občas vytáhnu liháč anebo postýlku na tuhý líh. Záleží na náladě. Gelový se hodí také. Plechovka se vejde do US pítka anebo do konvičky Primus.

IMG_9521

Celková váha plné plechovky je 260g i se závětřím.

Cena plechovky 90 Kč a cena setu se závětřím 140 Kč.

Hezký den Kraken

bushcraftshop_button_buy

9 komentářů

 1. Zdenal
  dne 10.11.2015 v 15.39

  Skvelej popis k cemu vlastne gelak je. Ja mam dotaz na noze v obrázku 1. Aspon vyrobce. Je to skvela kombinace nuz na kuchteni a nuz na praci ce drevem. Dekuju TRVALEC

  • Stenly
   dne 13.11.2015 v 18.01

   Pokud se nepletu, jedná se o nože firmy SCHRADE TOUGH, velkej je Schrade Frontier 37 Carbon a prcek pravděpodobně Schrade Fixed Blade SCHF13 zřejmě v neoriginálním pouzdře.
   Po této značce taky delší čas pokukuju a vůbec bych se případné recenzi od zkušeného testovače Krakena nebránil. Jinak pěkná recenze, jako vždy.


Zanechat komentář