logo

Bushcraftportal.cz

Což takhle dát si guláš….. :)

22.06.2016 / Kategorie: Potrava, Přežití, dovednosti / Napsal: / Komentáře: 3

Já vím, že ta písnička není o guláši, ale o špenátu. Každopádně guláš je jídlo, které si dávám často k pivu. Prostě mi to k němu sedí, stejně tak jako guláš k vandru.

DSC01190

 

Někdo má čas a chuť a udělá si guláš od A do Z třeba v kotlíku. Ale pokud pospícháte, můžete si guláš koupit hotový a jen ohřát. Nad konzervami už jsem dávno zlomil hůl. Chuť těchto jídel už klesla pod přípustnou mez a plechová konzerva není zrovna ideální balení na cesty.

IMG_3992 IMG_4039

Rozhodl jsem se, že zkusím projít všechny sporty a armyshopy v okolí a koupím všechno, co má něco společného s gulášem. No nepochodil jsem….samá rýže a těstoviny. Nakonec jsem si přinesl Expres menu Guláš Petra Voka, Adventure food Guláš a Adventure menu Guláš.

DSC01189

Můžete říct, že se to srovnat nedá, Adventure Food  je dehydrovaná strava a Expres menu jídlo bez přílohy a hlavně jiný recept. Jak jsem byl taktně upozorněn, jakmile jsem dal na youtube video ze srovnání jídel.

Chtěl jsem to pojmout jinak než obvykle a tak jsem se rozhodl pro testování doma. Cílem bylo ukázat, jak které jídlo vypadá, jak chutná a kolik váží.

Pustil jsem se do toho.

DSC01170

Expres menu je sterilované jídlo bez přílohy balené v papírové krabičce.

DSC01173

Uvnitř se nachází sáček s jídlem. Sáček je malinký a není znova uzavíratelný, ve spodní části je rozšířený a dá se postavit. Otevírá se utržením horního dílu.

DSC01177

Jídlo se dá v sáčku ohřát ve vodní lázni anebo vyndat a ohřát přímo v ešusu.

Masa je tam dost a velké kusy. Omáčka je taková jak to napsat. UHO univerzální hnědá omáčka. Ano vím, že to není klasický guláš, ale sakra UHO?  🙁

DSC01178

Chutná i voní to divně. Maso je tužší, ale née moc. Pokud si k tomu doděláte brambory nebo dáte krajíc chleba, tak se člověk nají.

DSC01179

Maso bylo dobré, a bylo ho dost. K omáčce mám velké výhrady a nejsem sám. Přítelkyni též tahle omajda nenadchla.

DSC01184

Adventure menu je sterilované jídlo včetně přílohy. V tomto případě hovězí guláš s bramborem. Jídlo je baleno v podobném sáčku jako expres menu ale dá se ohřát i jinak než ve vodní lázni a to pomocí ohřevného sáčku.

DSC01171

DSC01174

Sáček se dá otevřít roztržením a může samostatně stát, nedá se však znovu uzavřít. Jídlo překvapí hezkou barvou a příjemnou vůní.

DSC01180

Brambory jsou uvařené akorát a jsou docela velké. Maso se úplně rozpadá. Omáčka má chuť guláše a není, co bych jí vytknul. Možná trochu pepře, ale to je spíš detail.

DSC01181

Jako celek tohle jídlo působí vyváženě a musím říci, že mne mile překvapilo. A nejen mne.

DSC01185

Adventure food je dehydrovaná strava.

DSC01172

Balená je ve velkém sáčku, který se otevírá roztržením, ale dá se znova uzavřít. K přípravě je potřeba vroucí vodu, která se nalije do sáčku až po rysku, každé jídlo to má ale jinak.

DSC01175

Pak je potřeba řádně zamíchat a uzavřít zip zavírání. Po zhruba 8 minutách je hotovo. V zimě je lepší vložit sáček do nějaké izolace, aby obsah nevystydnul. Všechny tyhle jídla připomínají kaši. Takže taková gulášová kaše. Jsou vidět a cítit kousky hrášku…v guláši??

DSC01176

Ale maso a brambory vidět nejsou, jen je chuťově cítím. Chuťově tohle jídlo není špatné, je dobře dochucené. Na jednu stranu se člověk nenají pohledem.

DSC01182

Je to prostě kejda :), ale žaludek se zaplácne a dostane potřebné živiny.

DSC01183

Na druhou stranu, si člověk ušetří energii, protože tady skoro není nic, co by se muselo kousat.

DSC01186

Pokud to shrnu. Tak nejlépe vypadající, vonící a chutnající je prostě Adventure menu. To bez debat. Když se k tomu přidá cibule, tak to nemá chybu.

DSC01187

Adventure food nechutná špatně, na kaši je to dobré. Pohledem se však nenajím.

Expres menu, maso vypadá i chutná dobře. Omáčka už je trošku horší, ale dám jim šanci a objednám si víc jídel.

Podle prázdného talíře, je jasné jaké jídlo vyhrálo. Zrovna při ochutnávce jídel dorazila přítelkyně, a jak to dopadlo, vidíte sami. Expres menu ani Adventure food jí nezaujalo, ale Adventure menu bylo hned fuč.

DSC01189

Opět si dáme pár čísel

Celková hmotnost včetně obalu      hmotnost na talíři

Expres menu        351g        306g

Adventure menu     418g     394g

Adventure food       156g      671g

Také jsem se zamyslel nad dalším použitím sáčku, který by se dal využít na přípravu polévky.

DSC01191

Takže přidávám objem sáčku a váhu prázdného obalu. Nejlépe vyšel sáček Adventure food, který se dá slušně naplnit vodou a pak i uzavřít.

DSC01190

objem sáčku váha prázdného sáčku

Expres menu        480ml        9g

Adventure menu     700ml    12g

Adventure food     1050ml     16g

A teď cena, ta je také důležitá.

Expres menu          89kč

Adventure menu     167kč

Adventure food       159kč

Závěr si udělá každý sám. Na téma jídlo budou ještě srovnání pokračovat. Každý má jiné chutě a to, co jeden nepochválí, tak druhý může brát jako výtečné jídlo.

bushcraftshop_button_buy

Dobrou chuť přeje Kraken

3 komentářů

  1. To expres menu mě překvapuje,léta sme od nich brali mražená jídla a byli v pohodě,nojo všechno se mění ,bohužel dost často k horšímu


Zanechat komentář