logo

Bushcraftportal.cz

Flanelová kostkovaná košile Rothco

30.06.2016 / Kategorie: Oblečení, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 4

Košile nebo triko? To je častá otázka od lidí, kteří začínají chodit ven.

IMG_4175

Osobně mám raději triko, ať už funkční nebo bavlněné. U košil mi většinou vadí ten límeček. Také materiál, střih a barva je problém. Ven nosím prakticky jen tři košile.

DSC01293

Jedna je stařičká švédská košile M39 s brutální gramáží a bez límečku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC01295

Druhá je tenká lněná košile do horkých dnů.

DSC01294

A pak tuhle kostkovanou flanelovou košili od firmy Rothco.

IMG_4032

Tuto košili nosí kolegové snad třetím rokem, a já pořád přemýšlel, zda do ní mám také jít. Několikrát jsem jí měl na sobě, až jednoho dne konečně skončila v mém šatníku.

IMG_6993

1511

Není to žádný módní doplněk. Je to jednoduchá košile, dvě kapsy na prsou a to je vše. Připadá mi poctivě šitá a oceňuji vysokou gramáž. Celkově se mi líbí materiál, není to žádný hadr. Ve velikosti L váží košile 540g. Nabízí se i zateplená verze, ale po té jsem netoužil.

_vyrp11_11743739_red_hr

I tenhle kousek umí slušně zahřát.

DSC01282

Většinou jí nosím přes triko. Takže jako druhou vrstvu a pak už jen kabát.

DSC01281

Vzadu je dostatečně dlouhá a při předklonu mi netáhne na záda.

IMG_4009

Po prvním vyprání trošku pouštěla chlupy a malinko se srazila. Hlavně to bylo znát na rukávech.  Ale teď už je to ok. Za rukávy stačí jen zatáhnout a je to.

DSC01279

Jako každý produkt z dnešní doby má i flanelka své mouchy. V tomto případě se jedná o knoflíky. Nejsou přišity špatně, drží dobře, jen z nich trčí konce nití, které se praním vytáhly.

DSC01280

Na funkci to nemá vliv, jen to vypadá divně. Stačí však jehla a nit a za chvilku je opraveno.

DSC01278

Krom knoflíků nemá košile chybu. Jsem spokojený. Pokud jdu jen v triku, tak si beru košilku do batohu anebo ji uvážu kolem pasu.

IMG_4188

Pak když zafouká, tak se další vrstva hodí. Párkrát jsem se s ní motal u ohně, ale nikde to není znát. Je to bavlna, takže tady by určitá odolnost proti propálení měla být, na rozdíl od umělého vlákna.

IMG_4189

Jak už jsem říkal na začátku, vyrábí se i v zateplené verzi. Na výběr  jsou ve více barevných verzích – bílá, červená, zelená a modrá. Jen to chce dobře změřit velikost. Opravdu se malinko srazí.

bushcraftshop_button_buy

Hezký den přeje Kraken

4 komentářů

 1. Vašek
  dne 1.7.2016 v 10.35

  Šel bych do ní, přemýšlím nad nějakou košilí už hodně dlouho, jsem horkokrevnej, takže si po většinu roku vystačím s trikem a mikinou. Něco mezi by se hodilo, ale ty barvy jsou děsný. nebylo by něco přijatelnějšího? 🙂

 2. Radek
  dne 27.8.2018 v 4.30

  Zdravím, tuto košili jsem po delším rozmýšlení pořídil, ale dál ji bohužel doporučit nemohu. Barva v reálu je úplně jiná než na fotkách. Není to taková krásná svítivě červená, jako dřevorubecké flanelky bývají. Velikost jsem na doporučení krakena koupil o číslo větší. Při vybalení mi byla košile tak velká, že jsem přemýšlel nad výměnou velikosti (ramena jsem měl někam do půlky bicepsů). Nicméně jsem se rozhodl, že ji nejdříve vyperu a uvidím. Po vyprání na 30° se košile srazila natolik, že je mi v ramenou akorát, ale rukávy jsou krátké. Stejně jako je vidět na fotografiích i videu výše. Natažením se bohužel dorovnat nedají! Za chvilku stejně vylezou zpět. Rukávy jsou u této košile celkově krátké, nikoli jen po vyprání. Pro mě to byly pouze vyhozené peníze za košili, která kvalitou rozhodně neodpovídá ceně.
  Naopak mě kluci velice potěšili zařazením košilí značky Pinewood. Za mě jsou to super košile. Nesmrsknou se ani o kousek, rukávy jsou dostatečně dlouhé, barvy sedí, jsou příjemné na nošení, zahřejí, jsou větru odolné a neprofouknou, tak lehce jako košile rothco, vypadají podstatně lépe a formálněji a přesto jsou neskutečně odolné. Prolézal jsem s nimi několikrát ostružiníkem a nemám vytaženou ani nitku. 🙂
  Ty dvě stovky navíc za košili Pinewood se vám mnohonásobně vrátí!


Zanechat komentář