logo

Bushcraftportal.cz

Bunda jako brodící návleky?

2.08.2016 / Kategorie: Oblečení, Přežití, dovednosti, Tipy, návody, Voda, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 2

V tomto článku Vám ukážu takový malý tip, jak si poradit s malou říčkou nebo loukou mokré trávy.

DSC02263

Může se to zdát jako bláznivý nápad, ale někdy se to může hodit. Po dešti je louka s metrovou mokrou trávou docela oříšek. Uděláte pár kroků a hned jste turch až po pás. Stačí však jakákoliv nepromokavá bunda a 3 minuty času.

DSC02245

DSC02247

Většina bund má úzké rukávy a tudíž si budete muset sundat boty, navlíknout bundu a pak zase boty nazout. Boty to chce mít co nejvyšší, aby bylo místo kde stáhnout rukávy. Stahování na rukávech také nemusí na tento úkol stačit a tak můžete navíc použít popruh nebo paracord.

DSC02257

Bundu si oblečete jako kalhoty, zapnete všechny zipy a stáhnete šňůru v pase. Pak je dobré otvor s kapucí nejlépe zatočit a zvednout nahoru, zipem tam může pronikat voda a nejlépe je kapuci jednou rukou přidržovat. A hurá na to. Ano není to stoprocentní. Na loukách to mám vyzkoušené a funguje to perfektně.

DSC02251

 

Pro demonstraci jsem se rozhodl ukázat Vám to na říčce. Až po kolena je to v pohodě. Pokud vodu nepustí bota, tak bunda to dá s přehledem. Nesmíte zastavovat.

DSC02256

U pasu už je to horší, začínají tam zipy a ty většinou tlaku vody v řece neodolají. Ale mokrou louku zvládnete v pohodě.

DSC02260

U mne to bylo v klidu až nad kolena. Pak mi tam trochu nateklo zipem. Pravda je, že pokud bych šel bez bundy, tak jsem turch až do pasu.

DSC02261

Takhle mám jen od kolen dolů mokré kalhoty, ale uvnitř bot je sucho. Ještě, že ta G1000 na kalhotech schne tak rychle.

DSC02264

 

Jak už jsem říkal, řeka je extrém, ale mokrou trávu takhle překonáte v pohodě.

DSC02263

DSC02262

Hezký den přeje Kraken

 

2 komentářů

  1. Nápad je to hezkej, ale mám s ním problém:
    pokud je voda nad kolena a člověk náhodou nebrodí vyloženě stojatou vodu, tak má (místo kapuce u kulek 🙂 držet v ruce opěrný klacek/trekovou hůlku coby 3 nohu a hlídat si, uhel postupu v proudu, aby ho proud nesundal.
    On totiž ten proud dosti často mívá (kle míry civilizovanosti krajiny) o pár desítek metrů dál solidní vodopád/peřeje/zabalák u zbytku pilíře mostu a to končí sranda.

    p.s. ducktape 😉


Zanechat komentář