logo

Bushcraftportal.cz

Jakutský nůž podruhé…

14.04.2017 / Kategorie: Ruční výroba (Nožíří) / Napsal: / Komentáře: 3

Protože mám rád originální, funkční nože a to hlavně severských národů, dovolil bych si představit jednoho takového zástupce a sice jakutský nůž. Tentokráte v provedení, v jakém se nejčastěji vyrábí v zemi původu. A kdo jiný to u nás umí tak, jako Milan „Sampo“ Kalmár:-)

Když jsem před pár měsíci kontaktoval slovenského nožíře, kováře Milana „Sampo“ Kalmára, už jsem věděl, že v mém případě nezůstane jen u toho nože, který jsem představoval před několika týdny. Protože pro jakuty, lovce, rybáře a vůbec takové pravé zálesáky:-) je nůž nepostradatelným nástrojem pro každodenní činnosti, poprosil jsem Milana o zhotovení ještě jednoho typu, tentokráte takového „strohého“, pracovního, tak, jak jsem to viděl na spoustě videí ze sibiřské tajgy a tundry. Tady je výsledek. Posuďte sami, zda tento nůž nemá určité kouzlo pro nás, kteří trávíme v přírodě spousty času:-)

3 komentářů

  1. kempo007
    dne 14.4.2017 v 15.17

    Parada!Nuz se mi zamlouva nejen vzhledem,ale predevsim praktickym pouzitim.Mistr nozir zhotovil umelecke dilo a pracovni nastroj v jednom.


Zanechat komentář