Představa byla jasná. Udělat menší brašnu, lépe přístupnou pro nošení zbraně a vnitřek vymyslet tak, aby si každý mohl organizéry libovolně prohazovat dle potřeby. To byl oříšek. Každý potřebuje něco jiného, každý používá jiné věci a vybavení. Naházel jsem všechny věci na hromadu a začal laborovat, co kam dát. Výsledkem je pět organizérů, které se dají různě doplňovat.

Článek o větší hrudní brašně najdete zde http://bushcraftportal.cz/2016/09/hrudni-brasny-jubo-front-bag/ a zde ve vz.95 http://bushcraftportal.cz/2017/02/brasna-jubo-front-bag-vz-95/

Začnu brašnou.

Velikost brašny se zmenšila na 270 x 200 mm a hloubka je také menší cca 40 mm. Vycházel jsem z rozměru velké (dospělé zbraně).

Teď brašna pojme zbraň velikosti G19 nebo 1911 nebo CZ 75 a podobně.

Z venku je vidět zip, kterým rozepnu brašnu po obvodu a lépe se tak dostanu k obsahu. Na zipu byla odstraněna kovová táhla a nahradil je kousek paracordu proto, aby nic necinkalo.

Molle vazba na přední straně se protáhla až ke stranám a na vrchní straně Molle vazby je velcro panel, kde si můžete dle potřeby dát jmenovku, nášivku nebo organizér.

Materiál brašny je Kortexin 600 – 100% polyesterová tkanina (PES) z rubové strany nánosovaná PVC a z lícové strany s vodoodpudivou úpravou (W/R).

Gramáž 420 g/m2 (+/- 5%), Brašna se vyrábí ve dvou barvách – olivové a černé.

Kvalitní zipy, na důležitých místech vyztužení, pevné švy. Na dílně se každý snaží o to, aby výsledný produkt byl tzv. vojákuvzdorný :).

Na zadní straně brašny je mesh pro lepší odvětrávání. Nosný postroj je v zadní části síťovaný, aby mohla záda větrat.

Po rozepnutí brašny se objeví dva velké velcro panely. Tam si můžete hrát s organizérama, jak budete potřebovat.

K brašně je možné přikoupit i popruh, pokud chcete brašnu nosit jen tak přes rameno.

Co a jak si do brašny naskládáte je tak zcela na vás. Na ukázku zde mám několik možností naplnění organizérů.

Volitelné organizéry popíšu každý zvlášť. Krom pouzdra na zbraň, se jedná o dva organizéry velikosti 75 x 105 mm a dva velikosti 120 x 105 mm.

Začnu pouzdrem na zbraň.

To tvoří vyztužené kolečko o rozměru 150 mm z jedné strany suchý zip a z druhé je popruh také pošitý suchým zipem. Popruhem lze vytvořit oko, které pojme jak malou tak i velkou zbraň.

Pouzdro je otevřené a zbraň není nijak jištěná. V brašně to nevadí. Zbraň cestuje jen minimálně. Naopak je to výhoda pro rychlé tasení. Tato brašna není určená na bleskurychlé tasení a je potřeba zipy otevírat za táhla a ne trhnutím. Plocha zipu je dost velká i na udržení velké kilové zbraně tam, kde má být.

Organizér č. 1 je univerzální a má dvě gumová pružidla a skrytou kapsičku na OP nebo kreditku. Velikost 75 x 105 mm. Jedno pružidlo má mezeru 40 mm a druhé 25 mm. Do té menší pasuje třeba svítilna Fenix UC35 a do té větší pasuje většina zásobníků. Místo zásobníku se vejde i filtr Sawyer nebo repelent.

Organizér č. 2 je stejné velikosti jako č. 1 Má kapsičku na OP a kreditku, ale je určen jako admin panel a tak má menší nařasení gumového pružidla, které tak pojme několik tužek, firesteel, ale i menší svítilnu.

Oba dva menší organizéry jsou rozměrem shodné s velcro panelem, který má většina bund a mikin na rukávu. Takže můžete přichytit organizér i tam.

Organizér č. 3 je ve velikosti 120 x 105 mm. Skrytá kapsa pojme doklady velikosti technického průkazu automobilu nebo zbraně. Gumové pružidlo je nařasené na čtyři místa cca 25 mm od sebe s tím, že dvě krajní místa jsou nařasená víc a pojmou větší předmět. Celkem pohodlně se zde vejdou čtyři polotovary PET lahve anebo jiné věci podobné velikosti.

Organizér č. 4 je velikostně stejný jako č. 3 s tím rozdílem, že kapsa na doklady je uzavřená suchým zipem a slouží třeba pro uložení hotovosti včetně drobných, paměťové karty a podobně. Gumové pružidlo je na jednom místě víc a na druhém méně nařasené a tvoří tak dvě rozdílná úložná místa.

Díky těmto organizérům si můžete Vaší brašnu vybavit dle potřeby. Organizéry si můžete také přehodit do batohu. Většina batohů má uvnitř panel velcro, kam můžete organizéry uchytit. Příklad mnou používaný batoh Helikon Raider anebo Maxpedition Sitka.

Variabilita brašny je hodně velká. Dá se nosit na hrudi a nepřekáží při nošení batohu. Můžete jí mít jen tak přes rameno jako obyčejnou brašnu. Nebo nosit v ruce za ponosové madlo.

Vnitřní organizéry se dají libovolně přendávat, jak potřebujete. Záleží jen na Vaší fantazii a potřebách.

S brašnou jsme si vyhráli a ještě si budeme hrát. Vymyšleno a vyrobeno u nás. Made in JUBÖ.

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

8 komentářů

 1. Na brašně bych ještě uvítal možnost instalovat nůž například Izulu s možností vytažení bez nutnosti otevírat brašnu a „trhací“ sucháč pro uchycení teleskopu či baterka (například na spodní straně) pro rychlé použití taktéž bez nutnosti otevírat brašnu.

 2. Tak brašna mi leží na stole a jsem dost rozčarován.
  Vzhledem k tomu že není na brašně přední kapsa na zip a přihrádka uvnitř,tak na nošení :glock+ zásobník,klíče od domu,od vozu,mobil,peněženka s doklady – na tento základ je to uplně špatné. Věci se musí pracně soukat do organizérů,peněženka není vůbec kam dát,mobil se odírá o pistol a klíče a když chce člověk třeba k tel či penězům tak je vidět zbran. Při otevření hrozí vypadnutí věcí. Už vůbec nehovořím třeba o silniční kontrole v autě.
  Na to že je bag stále celkem rozměrný tak se tam mnoho nevejde. Ůzké vrchní řemení není při delším nošení v triku ideální.
  Abych jen nehaněl tak zpracování je velmi dobré,ale škoda že jste jen nezmenšily ten větší bag.
  Pouze do lesa možná ok a jestli ho nechám tak bohužel jen do toho lesa.

  • Peněženka odpadá právě tím, že se vše z peněženky dá nacpat do organizérů. Silniční kontrolu s brašnou jsem zažil, a policii jsem upozornil, že mám v brašně zbraň. Vše bez problémů.
   Jak si to kdo v brašně srovná, tak to bude mít. Proto je víc organizerů, aby si to mohl každý nastavit jak chce a proto se snažím vše nafotit do detailu, aby si to každý mohl rozmyslet před zakoupením a nebyl pak rozčarován.Kraken

Zanechat komentář