Pokud s petrolejkou cestujete, tak je potřeba jí chránit. Nejvíc na ráně může být skleněný cylindr.

Ale místo kde se může petrolejka poškodit je v dolní části. Je to nádobka na petrolej. Toto místo je nejvíc namáhané a také zde hrozí odření, promáčknutí nebo proražení nádobky.

 

Když jsem vymýšlel přepravní obal na petrolejku, tak jsem se zaměřil hlavně na ochranu spodku a boků petrolejky.

Takže tyto části chrání zvenku pevná cordura, a zevnitř podšívka. Mezi nimi je 3 mm silný mirelon jako izolace proti nárazu. Je jasné, že nevydrží všechno.

Po ušití prototypu jsem dal petrolejku do obalu, zavřel do batohu a vydal jsem se na cestu domů. Takže batoh s petrolejkou cestoval napřed v autě, pak ve vlaku, metrem a autobusem. Petrolejce se nic nestalo. Jen byl víc cítit petrolej. To je dáno konstrukcí, kdy knot v lampě saje petrolej z nádržky a trochu se ho dostalo ven.

Spíš tedy budu nosit petrolejku v ruce, proto je na obalu kus popruhu na nošení v ruce.

Hned druhý den jsem vyrazil na tábořiště a nesl jsem lampu v ruce. Obal ochránil lampu před ránami od větví stromů a keřů, když jsem se prodíral houštím. Několikrát mi obal s lampou schválně vypadnul z ruky. Nikdy se nic nestalo. Obal spolehlivě chrání lampu.

Nastal okamžik pravdy. Upustil jsem lampu na srázu a ta se pěkně kutálela dolů. Toto jsem několikrát opakoval a lampa vše přežila. Obal funguje perfektně. Lampa je chráněná i proti pádu na zem a následnému kutálení po svahu. Mrkněte na video, tam se můžete podívat, jak válí sudy ze svahu dolů.

Je to jen měkký obal, na to se nesmí zapomínat. Na stoprocentní ochranu by to chtělo krabici. Ale to až někdy příště.

Obal se bude dělat pouze v jedné velikosti, kdy bez problémů pojme lampu o rozměru 25 – 28 cm. Petrolejku o rozměru 30 cm tam dáte také, ale už půjde uzavřít jen tak tak.

Snažil jsem se vykoumat nějaké uchycení na batoh, ale asi bude lepší nosit lampu v ruce. Není skoro cítit a obal jí perfektně chrání před poškozením.

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

2 komentářů

  1. Ahoj, přivítal bych dva svislé popruhy, na několika místech přišité, na protažení bočních popruhů u batohu. Chosé

Zanechat komentář