logo

Bushcraftportal.cz

Nerezové hrnky GSI outdoors a Pathfinder cup

2.08.2017 / Kategorie: Nástroje, Oheň, Potrava, Přežití, dovednosti, TIPY, Voda, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 3

Dnešní článek vznikl jako reakce na množící se dotazy, jaký hrnek si pořídit. Zda nerezový hrnek GSI anebo nerezový hrnek Pathfinder.

Hodil jsem tedy na papír svoje postřehy z dlouhodobého používání obou kousků, ale rozhodnutí je na Vás.

Oba dva hrnky jsou vyrobené z kvalitní nerezové oceli, oba dva mají skládací ouška a oba dva se dají nasadit na nerezovou lahev Klean Kanteen o objemu 1182 ml.

Hrnek GSI je zhruba o centimetr nižší než Pathfinder a vejde se do něj méně. 710 ml uváděných výrobcem je až po okraj. Aby se v něm dala vařit voda, tak musíte něco ubrat. Reálně se dostanete na cca 650 ml.

Pathfinder hrnek má uvnitř měrku obsahu a reálně v něm uvaříte lehce přes 700 ml vody přitom po okraj je to 739 ml, ale voda poteče bočními dírkami ven.

Ty dírky zde mají jednu funkci, a tou je možnost provlečení lanka nebo drátu a zavěšení nad oheň. Dá se také použít speciální drátěný závěs PATHFINDER Bottle Hanger, který funguje i jako držák lahve Klean Kanteen, takže má víc využití.

Na oba dva hrnky pasuje i nerezové víčko Pathfinder. Vaření s víčkem je daleko efektivnější než bez něj. Víčko můžete použít jako cedník.

Hrnek GSIdelší skládací ouška a podle mě je s ním lepší manipulace. Ruka, která drží hrnek je tak dál od žhavého a celkově mně přijde, že je úchop lepší. Hrnek Pathfinder zase ploché dno, otvory na zavěšení a vejde se tam víc. Osobně jsem rád, že mám hrnky oba dva. GSI hrnek používám v kombinaci s benzinovým vařičem a Pathfinder při vaření na ohni.

Pokud na lahev Klean Kanteen nasadím oba dva hrnky, tak jsem schopen v jednom vařit jídlo a ve druhém nápoje. Odpadá mi tak potřeba nosit další věci na vaření.

Oba dva hrnky se dobře čistí od sazí, které pochytám při vaření na ohni. Hrubé nečistoty beru drátěnkou a zbytek brusnou houbičkou. Poté hrnky hodím do myčky a jsou skoro jako nové. V přírodě to neřeším.

Na transport takto znečištěných hrnků používám vlněné obaly naší výroby.

Když to tak po sobě čtu, tak či tak, nevidím vítěze. Pokud si k hrnku GSI přikoupíte víčko a dovrtáte otvory na zavěšení, tak budete na skoro stejné ceně jako u hrnku Pathfinder.

 

Doufám, že Vám článek a fotky budou k užitku a pomůžou s výběrem. Hezký den přeje Kraken.

3 komentářů

  1. Vašek
    dne 15.8.2017 v 8.03

    Tome, neměl bys někde třeba jen pár záběrů, jak se vaří na tom liháčku od Davea? Mám od něj jak hrnec, tak hrneček a zajímalo by mě víc info, jak se s jeho liháčkem vaří s Daveovým hrnkem. Od hrnku i hrnce mám i podstavec. Šel by podstavec od hrnku použít jako závětří nebo je moc nízké? A co závity liháčku – fakt to 100% těsní, že líh při přenášení nevytejká? 850 je za liháček dost, chci ale objednat nějaký další věci, tak přemýšlím, že bych ho přihodil.


Zanechat komentář