Hodil jsem tedy na papír svoje postřehy z dlouhodobého používání obou kousků, ale rozhodnutí je na Vás.

Oba dva hrnky jsou vyrobené z kvalitní nerezové oceli, oba dva mají skládací ouška a oba dva se dají nasadit na nerezovou lahev Klean Kanteen o objemu 1182 ml.

Hrnek GSI je zhruba o centimetr nižší než Pathfinder a vejde se do něj méně. 710 ml uváděných výrobcem je až po okraj. Aby se v něm dala vařit voda, tak musíte něco ubrat. Reálně se dostanete na cca 650 ml.

Pathfinder hrnek má uvnitř měrku obsahu a reálně v něm uvaříte lehce přes 700 ml vody přitom po okraj je to 739 ml, ale voda poteče bočními dírkami ven.

Ty dírky zde mají jednu funkci, a tou je možnost provlečení lanka nebo drátu a zavěšení nad oheň. Dá se také použít speciální drátěný závěs PATHFINDER Bottle Hanger, který funguje i jako držák lahve Klean Kanteen, takže má víc využití.

Na oba dva hrnky pasuje i nerezové víčko Pathfinder. Vaření s víčkem je daleko efektivnější než bez něj. Víčko můžete použít jako cedník.

Hrnek GSIdelší skládací ouška a podle mě je s ním lepší manipulace. Ruka, která drží hrnek je tak dál od žhavého a celkově mně přijde, že je úchop lepší. Hrnek Pathfinder zase ploché dno, otvory na zavěšení a vejde se tam víc. Osobně jsem rád, že mám hrnky oba dva. GSI hrnek používám v kombinaci s benzinovým vařičem a Pathfinder při vaření na ohni.

Pokud na lahev Klean Kanteen nasadím oba dva hrnky, tak jsem schopen v jednom vařit jídlo a ve druhém nápoje. Odpadá mi tak potřeba nosit další věci na vaření.

Oba dva hrnky se dobře čistí od sazí, které pochytám při vaření na ohni. Hrubé nečistoty beru drátěnkou a zbytek brusnou houbičkou. Poté hrnky hodím do myčky a jsou skoro jako nové. V přírodě to neřeším.

Na transport takto znečištěných hrnků používám vlněné obaly naší výroby.

Když to tak po sobě čtu, tak či tak, nevidím vítěze. Pokud si k hrnku GSI přikoupíte víčko a dovrtáte otvory na zavěšení, tak budete na skoro stejné ceně jako u hrnku Pathfinder.

 

Doufám, že Vám článek a fotky budou k užitku a pomůžou s výběrem. Hezký den přeje Kraken.

Sdílet

3 komentářů

  1. Tome, neměl bys někde třeba jen pár záběrů, jak se vaří na tom liháčku od Davea? Mám od něj jak hrnec, tak hrneček a zajímalo by mě víc info, jak se s jeho liháčkem vaří s Daveovým hrnkem. Od hrnku i hrnce mám i podstavec. Šel by podstavec od hrnku použít jako závětří nebo je moc nízké? A co závity liháčku – fakt to 100% těsní, že líh při přenášení nevytejká? 850 je za liháček dost, chci ale objednat nějaký další věci, tak přemýšlím, že bych ho přihodil.

  2. Kdy bude recenze na oba sety od Pathfinderu? Zajímaly by mě praktické postřehy o používání pathfinder canteen s placatou čutorou versus hrnek a kulatá clean canteen čutora. Co je praktičtější atd…. díky

Zanechat komentář