logo

Bushcraftportal.cz

Zapojte se do dražby – Nůž Křovák – výrobní číslo 100 – Zapojte se do dražby

25.08.2017 / Kategorie: Nože, Příběhy, Příroda, Ruční výroba (Nožíří), TIPY, Zvířata / Napsal: / Komentáře: 49

Před pár lety vznikl návrh na bushcraftportálový nůž s názvem Křovák.

Nůž vyrábí Gerd Strohbach alias Škrobák. Materiál čepele D2 a střenky kavkazský ořech.

Kožené pouzdro pochází z naší dílny.

 

Za tu dobu si nůž našel cestu k mnoha spokojeným majitelům. Každý nůž má na čepeli vyražené číslo. Když se číselná řada vyšplhala k devadesátce, tak padl nápad udělat č. 100 speciální.

Stovka je vyrobena z luxusních materiálů. Čepelka je damašková. Kovaná je z materiálů 19312 a 13180. Příložky velbloudí kost a kožené ručně šité pouzdro z hověziny které šil Thom.

Váha i s pouzdrem 337g

Váha nože 230g

Celková délka 226mm

Délka čepele 107mm

Výška čepele 27mm

Tl. čepele 3,6mm

Damašek má pěknou kresbu a i velbloudí kost je krásná. Bohužel to na fotkách tolik nevynikne. Na živo je to pecka.

Luxusní Křovák číslo 100 je na světě.

Původní záměr byl udělat veřejnou dražbu a vydražené peníze věnovat dětem do dětského domova nebo na onkologii. V téhle chvíli se nám situace trochu zamotala. Předpokládaná částka, kterou si myslíme, že bychom mohli vybrat, je cca 5 -10 000 Kč.

Oslovili jsme několik domovů a klinik, ale při vyřčení částky, kterou jim budeme chtít darovat, nastal problém. Prý je to málo na to, aby se úředník snažil. Inu hledalo se dál a třeba i nějaký jiný příjemce, až nám padla do oka záchranná stanice zvířat v Rudě na Moravě.

http://www.csopruda.cz/jak-muzete-pomoci/

Jitka Maixnerová a Jiří Maixner pomáhají zraněným a jinak hendikepovaným zvířatům v Šumperku a okolí. Stanici založili roku 2013 a dnes jí provozují na ploše cca 9000 metrů čtverečních.

Ve stanici poskytují odborné ošetření a léčbu zraněných a nemocných živočichů,

rekonvalescenci a potřebnou rehabilitaci volně žijících zvířat, vypouštění uzdravených jedinců zpět do přírody a odchov nalezených opuštěných mláďat a jejich navracení do přírody.

Moc se nám tento projekt líbí. Záchranná stanice je nestátní nezisková organizace. Provoz stanice je financován především z darů jednotlivců, a tudíž jsou rádi za každou pomoc.

Nůž tedy máme, příjemce také a můžeme se vrhnout na dražbu.

Plán je takový – v nejbližších dnech proběhne na FB Bushcraftportal.cz informace o termínu konání dražby. Ten, kdo si nůž vydraží, si může rozhodnout, zda si chce pro nůž přijet osobně do Šumperka a zda chce být i při předání peněz Záchranné stanici v Rudě na Moravě.

Celou akci budeme fotit a fotky s popisem hodíme do dalšího článku a na FB stránku.

Pokud chcete pomoci zvířátkům v nouzi a zároveň vlastnit jubilejní nůž Křovák č. 100 v luxusních materiálech, tak stačí jen sledovat FB Bushcraftportal.cz a zúčastnit se dražby.

 

JE TO TADY !

Po dlouhém hledání té správné platformy, kde by se mohl nůž Křovák stovka vydražit, jsme nakonec zvolili tu nejjednodušší cestu. Tato cesta je přístupná pro všechny.

Dražba bude probíhat přímo zde v komentářích.

Pokud máte zájem o Křováka 100, stačí, když se zaregistrujete a přidáte do komentáře pod tento článek na portále Vámi nabízenou částku.

Začínáme v neděli 22. 10. 2017 ve 20:00 a končíme další neděli 29. 10. 2017 ve 20:00.

Startovací částka je 1000 Kč neboli jeden tisíc korun českých.

Výše příhozu je na Vás. Pokud chcete vložit komentář s částkou, tak musíte vyplnit mail. Ten uvidíme jen my, na tento mail Vás budeme kontaktovat po ukončení dražby.

Prosím, abyste brali tuto akci vážně a přihazovali, jen když budete mít o nůž zájem. Po ukončení akce Vás budeme kontaktovat. Předání částky a nože Křovák bychom rádi udělali osobně u nás na prodejně v Šumperku. Také je možné udělat celou výměnu poštou, ale pokud dorazíte na prodejnu, můžete s námi hodit řeč u kávy a podívat se na hračkárnu pro velké kluky a holky, která se jmenuje Bushcraftshop.cz

Takže nezapomeňte, začínáme v neděli 22. 10. 2017 ve 20:00

Hezký den přeje tým Bushcraftportal.cz

Díky za pomoc.

Team Bushcraftportal.cz a Gerd Strohbach „Škrobák“

http://www.skrobak-noze.cz/cz/

 

49 komentářů

  1. Thom (administrátor)
    dne 29.10.2017 v 19.12

    Moc děkujeme Všem, kteří se účastnili dražby a samozřejmě velké díky výherci. Myslím si, že majitelé záchranné stanice divokých zvířat budou nadšeni a pár zvířatům pomůžeme. Ještě jednou díky JACKU:-)


Zanechat komentář