logo

Bushcraftportal.cz

Ledvinka Helikon BANDICOOT®

17.10.2017 / Kategorie: Batohy, tašky, KPZ, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

Dnešní článek bude o ledvince od firmy Helikon. Určitě si pamatujete na éru ledvinek. Nejlépe kožených, k tomu mrkváče a koženou bundu. To už je dávno pryč. I když nejsem příznivcem ledvinek, tak tahle mne zaujala.

 

Zapadá přesně do nového sortimentu Helikonu, kam patří třeba batoh Raider a další věci. Na první pohled je vše hezky udělané, promyšlené. Mrkneme se na ledvinku podrobně.

Z přední strany zaujme Velcro panel s vyšitým logem Helikonu. Těsně nad logem je zip, který chrání malou přední kapsu, ta je sice plochá, ale dost dlouhá třeba na mobilní telefon. Další zip chrání hlavní komoru ledvinky. Uvádí se objem dva litry a já bych tomu i věřil. Do ledvinky se dá nacpat neuvěřitelně moc krámů 🙂 

Nejsem milovníkem klasických ledvinek, ale varianta připnutí na bederák nezní špatně.

Hlavní komora se dá rozepnout jen do třičtvrtě, to je dobře, alespoň se obsah nevysype. Uvnitř najdete jednu síťovanou kapsu se zipem. Na protější straně je kombinovaný organizér s jednou vetší otevřenou přihrádkou, dvěma menšími přihrádkami a pěti gumovými chlívky. Organizér je vyndavací, drží jen na suchém zipu. Velcro panel je po celém zadním díle ledvinky a v klidu pobere větší zbraň anebo další organiéry. 

Na zadní straně, tedy na té u těla najdete ještě jednu plochou kapsu krytou zipem. Ta je nenápadná a mohla by sloužit na ukrytí dokumentů nebo peněz. 

Ledvinka drží na popruhu. Můžete jí nosit klasicky kolem pasu anebo křížem na prsou. Také je možné odepnout popruh a ledvinku díky průvleku nasadit na opasek nebo na bederák batohu. To mi přijde jako zajímavé řešení.

 

Ledvinka je pěkně zpracovaná, až na pár koukajících nitek, ale to uteče každému výrobci. Materiál je Cordura a je příjemně pevný a lehký.

Trošku mě zarazil štítek, na kterém stojí Made in Vietnam. Ale co, když hodím předsudky stranou, tak musím uznat, že do toho Helikon poslední dobou šlape dobře. Kvalita šití a dobré nápady. Za to má u mne Helikon palec nahoru.

Řeč byla o ledvině, ale mrkněte i na jiné produkty, které jsem testoval a stále je používám.

http://bushcraftportal.cz/2017/05/batoh-helikon-raider-backpack-22l/

http://bushcraftportal.cz/2017/01/brasna-pres-rameno-helikon-bushcraft-essential-kitbag/

BRAŠNA PŘES RAMENO HELIKON BUSHCRAFT SATCHEL

Hezký den přeje Kraken

Zanechat komentář