logo

Bushcraftportal.cz

Helikon mikina fleece Patriot 

15.01.2018 / Kategorie: Oblečení, Přežití, dovednosti, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 3

Je to skoro 4 roky, co dělal na tuhle fleecovou mikinu recenzi David – Gero.

V dnešním článku Vám krátce popíšu svoje zkušenosti s touto teplou mikinou. 

Recenze zde 

Fleecovou mikinu Patriot od firmy Helikon jsem do svého šatníku zařadil jako poslední z našeho týmu. Měl jsem v té době ještě funkční fleecovou  armádní mikinu od Jitexu. Když se do ní v garáži pustila rodina myšáků a udělala si z mikiny domeček, nezbývalo než povolat do služby Patriotku.

Vybral jsem si tmavě zelenou barvu nazývanou Jungle green. Ve špatném světle vypadá jako černá, ale není. Fleecovou mikinu jsem nosil často a rád. Pokud nebylo moc větrno a nepršelo. Někdy jsem mikču měl jako první vrstvu a v horším počasí jako druhou vrstvu.

Patriotka je svojí gramáží daleko nad ostatními fleecovými mikinami, které jsem kdy měl. Člověk v tom vypadá jako medvěd. Přitom je dobře střižená a má dlouhé rukávy, což oceňuju.

Za tu dobu co jí mám, jsem ji pral jen párkrát. Nosím jí od podzimu do jara a zatím jen jak se říká „na slušňáka“. Jako mikinu k ohni jí povýším až za pár let. 🙂

Patriotka má dvě velké kapsy v přední části, ale jsou položené výš, zhruba na úrovni prsou. Což se může hodit, protože je kolem pasu volno na opasek nebo bederák batohu. Přístup do nich je krytý zipem. Tyto kapsy mají ještě vnitřní rozdělovník a také průchodku na kabel sluchátek.

Další dvojice kapes je na rukávech, na těchto kapsách jsou i velcro panely.

 

V zadní části mikiny nad zadkem je velká kapsa, která má na jedné i druhé straně zip. Smysl této kapsy mi uniká. Někdo si tam dává rukavice a jiný si tam hřeje ruce. Já jí nevyužívám. Na levém rukávu, kousek nad zápěstím je malá kapsička třeba na nůž, kousek paracordu apod.

Rukávy jsou dlouhé, jak už jsem psal na začátku. Výztuha cordurou na loktech je praktická. Stahování na konci rukávů je díky suchému zipu rychlé a pevné.

Mikina má i velkou kapuci s kšiltem. Stahování kapuce se provádí pružným lankem a olivkou. V jednom místě je lanko na volno, místo toho, aby bylo v nějakém tunýlku. Popravdě mi toto lanko někdy pěkně štve. Ono to lanko nepřekáží, ale … 🙂

 

Střih mikiny je dobrý. Zpracování také. Když budu hledat, tak samozřejmě najdu nedokonalosti. Sem tam trčící nitku, ale nejsem hnidopich a hlavně tohle je mikina za dobré peníze, tak se jí dá leccos odpustit.

Celý náš tým nosí Patriotky, nikomu se nic nepáře, vše funguje, jak má.

Naděláte s ní parádu a ještě vás nenechá promrznout.

Patriotka se vyrábí v barvách coyote, černá, jungle green, foliage a zelená. Všechny najdete na našem e-shopu a můžete si je osobně zkusit na prodejně v Šumperku.

Ke každé Patriotce dostanete jeden VELCRO ORGANIZÉR JUBÖ č.1 nebo č.2 zdarma jako dárek. 

http://www.bushcraftshop.cz/bushcraftshop/search-engine.htm?slovo=organizer+jubo&search_submit=&hledatjak=2

Patriotku hodnotím velice kladně, jak použitý materiál tak i šití je v pohodě. Jediné co mi uniká, je smysl zadní kapsy, ale to je jen můj dojem.

Hezký den přeje Kraken

3 komentářů

  1. Ahoj, je to suprová bunda, dá se říct, že má oblíbená. Zadní kapsu využívám na čepici, pak ji nemusím hledat. Ten velcro panel mi nepřišel, asi to platilo pro leden. Jinak velká spokojenost.


Zanechat komentář