Toto cvičení mělo prověřit součinnost Aktivní zálohy, Armády české republiky, Policie České republiky a Záchranného sboru. Na internetu najdete o tomto cvičení dostatek informací. 

Zapojení plzeňské roty začalo 14. 4. 2018 a skončilo 24. 4. 2018.

Zahájení a první část výcviku probíhala v Doupovských horách. Na střelnici to foukalo a slušně pršelo. Druhý den u suchého nácviku se počasí zlepšilo a od třetího dne už bylo azuro. Někdy toho sluníčka bylo až moc.

Na cvičení jsem ale nelenil a i něco otestoval. 

Po celé cvičení jsem testoval nová trika z merino vlny a nové ponožky ve dvou gramážích. Také jsem si pochutnal na sušeném mase a zapojil i nějakou tu kudlu. Ale o těchto věcech budu psát až příště. 

Tento článek berte jako malé odbočení od bushcraftu k military stylu. 

 

Na závěr přidám článek, který o nás napsala média a také krátké video, které jsem na této akci natočil.

Chtěl bych poděkovat holkám a klukům za skvělý přístup k zadaným úkolům.

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

8 komentářů

 1. Máte můj respekt, chlapi, že na sobě dobrovolně pracujete, připravujete se a cvičíte.
  A jsem zvědavý na výsledky tvého testování triček a ponožek.

  • Tak trochu to ve mne evokuje ZVS-ku. Ja osobne jsem za ni vystrelil pouhe tri naboje-)) Kazdopadne nechtel jsem nikoho urazit, to se omlouvám.

   • Obdoba nynější aktivní zálohy nebyla v branných systémech z let 1918 – 1989 známa.

    Současný systém aktivní zálohy začal vznikat v roce 1999, kdy tehdejší náčelník Generálního štábu armádní generál Jiří Šedivý povolal záložníky na první dobrovolná vojenská cvičení. Z účastníků dobrovolných cvičení postupně vznikala jádra útvarů aktivní zálohy.

    Útvary aktivní zálohy začaly být soustavně budovány od roku 2002. V jednotlivých krajích vznikly krajské pěší roty, které jsou určeny zejména k pomáhání při živelných pohromách a ochraně objektů důležitých pro obranu státu v rizikových situacích, např. při aktuální silné hrozbě teroristického útoku. Kromě toho jsou postupně zakládány specializované útvary aktivní zálohy u jednotlivých druhů vojsk (tanková rota, ženijní rota, útvar speciálních sil atd.).

   • Paradoxne jsem vždy v očích svých kolegu budil dojem vola, že jsem byl na vojne a vzapeti jsem byl oblazen historkami jak se komu tomu podarilo vyhnout. Vetsinou se prezentovali jako dokonali chcípáci byt mnohí delaj sport skoro na vrcholové urovni. Na svoji ZVS, ale nespomínám az tak spatne, mela dokonce jisty nadech romantiky. Sluzil jsem na hlidkovem clunu na Dunaji jako signalista. Byli jsme take posledni posadka na nem a pak ho prodali do muzea-))

 2. Kurňa, ale ta copatá na poslední fotce, nevím nevím kam by došla vojenská kázeň, nebo spíš nekázeň?:))

Zanechat komentář