logo

Bushcraftportal.cz

Zapalovače z mosazné matky

3.04.2018 / Kategorie: Nástroje, Oheň, Ruční výroba, Ruční výroba (Nožíří), Tipy, návody / Napsal: / Komentáře: 3

Je to skoro dva roky, co jsem propadnul kouzlu výrobkům Davida Nováka, který tvoří zákopové zapalovače z mosazných nábojnic.

Psal jsem o nich zde. 

Po nábojnicích se David zaměřil na mosazné matky. Vznikl tak zapalovač Patriot s motivem lva. Nejvíce mne však dostal zapalovač z obrovské mosazné matky, které David osazuje pamětními mincemi s různou tématikou. Napřed jsem si vybral motiv sniper a teď i motiv operace Anthropoid.

Základ tvoří mosazná matka, střed matky zakrývá mince. V horní části pod šroubovacím víčkem je knot a také tyčka s křesacím kolečkem a kamínkem. Kamínek můžete vyměnit povolením šroubu v dolní části a také se zde pod šroubkem nachází plnící otvor pro benzín.

Pro lepší představu, ten maličký se lvíčkem má následující rozměry: výška 42 mm, šířka 33 mm, hloubka 22 mm a váha 60 g. Zatímco ten velký kousek vypadá takhle 🙂

Výška 72 mm, šířka 56 mm, 26 mm hloubka a váha je brutálních 311 g 🙂

To už je trhač kalhot.

Díky gumovému těsnění pod šroubovacím víčkem vydrží benzín v tomto zapalovači několik měsíců.

Těším se, co dalšího David vymyslí. Pokud Vás tyto produkty zajímají, mrkněte na Facebook do skupiny Ruční výroba benzinových zapalovačů anebo na stránku www.zapalovac-soldier.cz 

Tyhle zapalovače budí pozornost všude, kde je vytáhnu, proto jsem si dovolil hodit všechny informace do článku a ukázat Vám tento zajímavý počin z české kotliny. 

 

Díky Kraken

3 komentářů

 1. Vašek
  dne 4.4.2018 v 6.13

  Od Davida jsem bral celkem čtyři zapalovače. Fandím mu, je to hezký, že je dělá. Ale nejsem přesvědčen o tom, že by to nemohlo být mnohem lepší. Z těch čtyřech zapalovačů měl jeden dost křivě udělanou zátku, že ani netěsnil kroužel, druhý měl tak omlácenou matici (asi jak se válela v krabici mezi ostatníma), že to do vitrínky nebylo. U třetího sem musel vyčistit nábojnici, co by víčko, protože tam byl napečený prach a nábojnice nešla z S jedničky vůbec sundavat (jedině fakt silou, kdy to najednou povolilo a setrvačností málem sem přerval řetízek). No a sériová čísla sou kolikrát taky mimo řádek. Vím, je to ruční práce a jak říkám, fandím mu. A celkem ho i obdivuju, že je ochotný prosedět tolik hodin v dílně a tolik tomu obětovat. V tom množství, v jakém to na koleni chrlí, je ta kvalita naprosto v pohodě. Ale myslím si, že méně vyrobených kousků za cenu vyšší kvality (nebo min neobouchané matice) by v případě „vitrínovek“ udělalo ještě lepší dojem. Jinak co do funkčnosti nejlepší zapalovač, co se dá sehnat.

 2. Dutch
  dne 4.4.2018 v 6.23

  U těch nábojnic je slabé místo řetízek. Ten je přidělaný tenkým drátkem a upadlo to všem co ten zapalovač mají. Jinak po drobných úpravách je fakt dobrý.

 3. Zdravím.Zapalovač bych chtěla pro přítele ale kontakt na výrobce nelze nikde sehnat. webovky ještě nejsou a na faceb.skupina už taky není. Poradíte? Dík.


Zanechat komentář