logo

Bushcraftportal.cz

Obal na US polní lahev o obsahu 1 litr

16.05.2018 / Kategorie: Batohy, tašky, Potrava, Přežití, dovednosti, Příroda, Voda, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

Obal na polní lahev je praktický doplněk, díky kterému můžete nosit lahev na opasku, bederáku nebo na boku batohu a mít tak vodu vždy po ruce. 

 

Svojí první US čutoru a také obal k ní jsem si koupil v roce 1990. Byl to originál, který sloužil mnoho let. Pak jsem samozřejmě zkusil různé druhy obalů a různé systémy uchycení k opasku. Při tvorbě našeho obalu jsem se nechal inspirovat a použil jsem některé osvědčené prvky.

V první řadě jsem však řešil velikost dna obalu, tak aby pojmul i víčko na pítko. Pak také pítko samotné s nasazeným lihovým vařičem a lahev. Vše je uděláno tak, aby v obalu bylo dost místa na snadné vyndavání všeho příslušenství. Do obalu se vejde i malý dřívkový vařič.

Uchycení na opasek je řešeno průvleky s pojistným drukem na konci. Tak se dá obal připevnit na jakoukoliv molle vazbu. Velký opasek není problém, a aby na úzkém opasku obal nelítal, nachází se tam ještě jeden pár průvleků na tenčí opasek. Nad průvleky najdete i dva D kroužky, díky kterým si můžete obal zavěsit na provázek nebo popruh a nosit ho přes rameno.

Ve spodní části obalu je dutý nýtek pro lepší čištění nebo odtok vody při dešti, nebo kdyby lahev tekla.

Proti vypadnutí celého setu z obalu, jsou dvě uši opatřené druky, které drží soupravu tam, kde je potřeba.

Vše je vyrobeno z pevného materiálu, stejného jako na batohu Zálesák.

Vše je vyrobeno z pevného materiálu, stejného jako na batohu Zálesák.

Prototyp jsem testoval celou zimu a několikrát jsem obal pral v pračce. Nechá se však jen otřít nebo vymáchat ručně. Materiál je odolný a tolik se nešpiní jako bavlněný obal.

Obal není jen tenká látka, je uvnitř polstrovaný a tak poskytuje i malou tepelnou izolaci.

 

 

 

 

Vše vyrobeno z českých materiálů v naší dílně v Šumperku. 

Hezký den přeje Kraken

Zanechat komentář