Kraťasy však nezatracuju. Pár kousků spíš civilních doma mám a beru je k vodě atd. Tak jako jsem si oblíbil kalhoty Fjällräven Barents Pro, tak jsem si později pořídil i kraťasy Barents Pro. Protože jsem si tak nějak zvyknul na jejich střih a rozvržení kapes.

U civilních kraťáků mi většinou chybí pořádné kapsy a možnost přidat opasek. Když pak do kapsy dám pořádný zavírací nůž, tak mám kraťasy u kolen.

Tak jsem zvolil Barents Pro, tyhle kraťasy jsou střihově stejné jako dlouhé kalhoty, jen jsou kratší. Příští rok asi půjdu do Fjällräven Keb, které mi přijdou díky elastickým místům ještě lepší.

Ale zpět k „Fajnrávnům“, jak jsem si Fjällräven přejmenoval. Šití i materiál je super. Často je peru a na lemech kapes je znát, jak barva leze dolů. Příště bych asi zvolil světlejší barvu, tam to nebude tak vidět.

Kraťasy tahám od jara do konce léta po městě, na výlety, na dlouhé trasy autem nebo vlakem. Jak už jsem říkal, mám i jiné kousky, ale vždy raději sáhnu po kraťasech Fjällräven, sednou mi nejlíp. 

 

Při výběru to chce opravdu zkusit naživo. Protože každému sedí něco jiného.

Materiál je směsový a dá se voskovat. Což si myslím, že je v létě k ničemu. Jen to zhoršuje prodyšnost. Naopak materiál velice dobře schne.

Kraťasy Barents Pro jsou dobrou volbou i na náročné akce.

Kolega Honza Jirka je nosí spolu se sandály i v době, kdy jsou všichni ostatní navlečený. Materiál i švy drží dobře a budou Vám sloužit hodně dlouho.

Příští rok se vrhnu na model Keb. Věřím, že to bude o level jinde.

 

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

Zanechat komentář