logo

Bushcraftportal.cz

OBAL NA NOŽE JUBÖ BUSHCRAFT CLASSIC WRAP

24.08.2018 / Kategorie: Nástroje, Nože, Sériová výroba, TIPY, Výroba čepele nožů, Zbraně, pasti / Napsal: / Komentáře: 1

Pokud s sebou rádi přenášíte více nožů najednou, hlavně těch vyřezávacích, může se tenhle obal hodit. 

Mám rád věci na svém místě, lovit v batohu jednu věc za druhou mně nebaví. 

Vyrobit obal s přihrádkami na vyřezávací nože a příslušenství bylo jednoduché. Jde o to, aby se nože o sebe netřely, aby každá věc měla své místo. Ano, nemusí tento obal být jen na vyřezávací nože, ale třeba na zavíráky a podobně.

Obal je vyrobený z pevného plátna, které je lehce voskované a mechanicky odolné. Nože bez pouzdra do toho nedávejte, hrozí proříznutí a následné řezné poranění může být bolestivé.

Na ostří „vyřezáváků“ používám kožené obaly, které jsou také z naší dílny.

Kožený obal zde. 

V zavřeném stavu je obal pojištěný popruhem a plastovou přezkou. Po povolení přezky a rozbalení obalu vidíte, jak přečnívající kus látky kryje konce nožů před poškozením.

V obalu najdete celkem sedm přihrádek, z toho je jedna přihrádka úzká akorát na tužku a zbytek je tak akorát na ručku nožů Mora carving.

 

Do obalu se mi tak vejde dlouhý nůž Mora Classic, rovný vyřezávací, oboustranný i klasický zahnutý. Také je zde místo na „švýcarák“, s pilkou a výstružníkem. Celkem dokonalá přenosná dílna.

Díky obalu mám prostě vše potřebné pohromadě.

Předchůdcem tohoto obalu byl obal na přepravu nábytkových úchytek, jenže ten byl z takové fleecové látky a strašně se na něj lepila hlína, jehličí a listí. To se s plátnem použitým na tento obal nestane, jde velice dobře čistit a můžete ho i prát.

Přemýšlím, že si obal malinko dodělám. V horní části mám v plánu dva duté nýtky a pak díky provázku můžu obal zavěsit na strom a mít tak nože na očích a v bezpečí.

 

Ale to až někdy jindy. Hezký den přeju. 

1 komentář

  1. Michal
    dne 12.11.2020 v 17.13

    Zdravím chlapi. Krakene chtěl bych se zeptat, čím jsi napsal na tu tvou vyřezávanou lžící ten podpis Kraken666? Díky. Mimochodem skvělý vyřezávky 🙂


Zanechat komentář