logo

Bushcraftportal.cz

Anorak Pinewood TIKAANI TC – STRETCH

22.05.2019 / Kategorie: Oblečení, Přežití, dovednosti, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

V dnešním článku se mrkneme na zajímavý a cenově dostupný anorak od švédské firmy Pinewood. 

Anoraky mám rád, líbí se mi jejich střih, velká kapsa na …

V dnešním článku se mrkneme na zajímavý a cenově dostupný anorak od švédské firmy Pinewood. 

Anoraky mám rád, líbí se mi jejich střih, velká kapsa na hrudi a… no prostě se mi líbí.

Tenhle anorak nás zaujal na jedné výstavě a tak jsme si objednali jeden kousek na bližší osahání. Záleží samozřejmě na velikosti, jakou si zvolíte, ale celkově má tenhle anorak užší střih. Je to dáno i materiálem, který je směsovka jako to známe od Fjällrävenu jejich G1000 a nebo podobných výrobců. Zde je ten poměr malinko jiný. Jedná se o 64 % polyesteru, 34 % bavlny a 2 % elastanu. Ten dělá látku pružnou. Je to velice příjemné.

Jak málo stačí, aby to pružilo, a přitom odolnost je dost dobrá. Materiál je hustě tkaný a odolný. Jen tak neprofoukne a i voděodolnost je dobrá. Čím více se naimpregnuje – navoskuje tím déle odolá. Ale pozor není nepromokavá. Zase na druhou stranu jak je tenká, tak velice rychle schne. 

Moje velikost anoraku je XXL, pohodlně si pod něj vezmu dvě vrstvy funkčního prádla, ale kdybych si chtěl vzít ještě svetr nebo fleece, tak to už bych byl moc napumpovaný. To by pak chtělo volit větší velikost. Já chtěl anorak jako bundu na tři sezony, tedy od jara do podzimu. Na zimu mám Smock NO1 od Fjällrävenu, který je velmi prostorný i na tlustý svetr. Anorak ve velikosti L mi byl těsný a se svými 184 cm a 105 kg je velikost XXL akorát. 

Délka je super, končí hooodně pod zadkem a ani když si kleknu nebo předkloním tak mi na záda netáhne. 

V pase se dá anorak stáhnout díky gumě. Ta je umístěná uvnitř a tak nepřekáží. Z venku jsou v pase oka na opasek, těch zde najdete pět. Můžete jím provléknout opasek a mít na něm vybavení.

Běžně jsem tam nosil nůž, křesadlo, posuvku s rukavicemi, kuksou, ale i váčkem na troud, vandrovním pytlíkem i čutorou. Výhodu vidím v tom, že si celý anorak můžu přes hlavu sundat i s věcmi na opasku. 

Co mě nejvíc baví je velká kapsa na hrudi – klokanka. Je obrovská. Dostanu se do ní shora, kde je krytá légou s dvěma druky a zipem. Hned jak se dostanu dovnitř, uvidím malou kapsu tak na mobil nebo peněženku. Do této centrální kapsy se můžu dostat i bokem. Na obou stranách jsou šikmé zipy a při otevření obou zipů, si můžu uvnitř kapsy schovat nebo ohřát ruce.

Ani při otevření zipů až dolů nehrozí vypadnutí drobností. Kapsa je hluboká a zipy končí pár centimetrů nad dnem kapsy. 

Další vychytávkou je velká kapuce. Ta se dá nasadit na hlavu i bez kšiltovky a neleze do očí. To díky pevnému kšiltu, který je v kapuci zakomponovaný.

Kapuce je dvojitá, má podšívku z kostkované látky. Kapuce se dá stáhnout po obvodu gumičkami a pak je ještě jedno stahování v zadní části. Můžete si tak nastavit to, co potřebujete.

Mimo kapuce je zde ještě samostatný límec. To je fajn, kapuci hodíte dozadu a límec Vám pěkně utěsní mezeru u krku. Rozepínání límce a vlastně celého anoraku se provádí centrálním zipem, který končí u klokaní kapsy. Otvor je dost velký a anorak se dobře sundavá.

Aby šel opravdu lehce sundat, tak je potřeba na bocích rozepnout zipy. Ten na pravé straně se dá rozepnout jen do pasu, ale ten nalevo se rozepíná skoro až do podpaží. Ten slouží i jako větrání. 

Samozřejmostí je stahování rukávů. Pro fixaci je tam našitý suchý zip. Osobně bych volil druk, ale je to jen detail.

Anorak je velmi dobře střižený, není to jen nějaký pytel. Má hezký tvar a hodně se mi líbí rozložení kapes. 

Málem bych zapomněl na velkou vychytávku, která se nachází v kapuci. Jedná se o integrovanou síť proti komárům. Tohle je pecka. 

Síť se do kapuce přichytí drukem a pak se po obvodu zapne zipem. A je klid. Moskytiéra vás ochrání a komáři si můžou bzučet venku, jak chtějí.

Tohle se mi moc líbí. Jsou období a místa, kde se bez sítě nedá fungovat.

Odolnost.

Myslím, že materiál je hodně odolný. Pár ohňů už se mnou absolvoval a nikde žádná propálenina, ale pozor propálit se to může.

Vítr to zadrží dobře a dešti to nějaký čas také odolá. Přitom nabízí tenhle materiál skvělou prodyšnost. Když se hodně zpotím, třeba za chůze nebo při práci, stačí na chvilku rozepnout boční zipy a už se větrá. Velmi rychlé schnutí je perfektní. Jak už jsem psal na začátku. Na tři sezony od jara do podzimu je tenhle anorak ideální. Je jedno, zda půjdete s batohem nebo jen taškou.

Pokud by měl anorak sloužit jako zimní, tak bych budˇto volil větší velikost, aby se pod něj vešla další vrstva anebo celá záda udělat dvojitě. Ale je to můj názor a někdo má rád volnější a tenčí oblečení.

Anorak je super jak střihem, materiálem tak i provedením. Dokonce je velice příznivá cena. 

Konkurence má anoraky několikanásobně dražší. 

Ještě jsem anorak neimpregnoval. Vím, že tím voskováním ztěžkne, ztvrdne a změní barvu. Zatím jsem ho pral 6 krát a musím uznat, že by to už impregnaci chtělo. Když byl nový, tak při dešti voda skoro klouzala dolů. Teď už se vsakuje. 

Já jsem s tímhle anorakem spokojený. Podle mne je to velmi povedený kousek za super cenu. 

Koupit Anorak Zde !

Hezký den přeje Kraken

Zanechat komentář