E

V dnešním článku se podíváme na trochu netradiční zapalovač.

Zapalovače a zápalky sem tam používám. Dříve jsem takové věci sbíral a zajímal se o dění okolo těchto pomůcek na zapalování.

Přiznám se, že posledních pár let tuhle oblast nesleduju a nevím, jaké jsou aktuální trendy. Doma mám pár zapalovačů Zippo a také ručně vyrobené zapalovače z nábojnic nebo mosazných matek. A to mi ke štěstí stačilo. 

Stejně na 90% používám firesteel na rozdělání ohně.

Jenže pak kolega objednal jako vzorek tenhle zapalovač. 

A opět se ve mne probudila zvědavost. Veškeré bushcraftové cítění šlo stranou a byl tu zase ten zvědavej Kraken ☺

Tohle je taková blbina, že jsem jí prostě musel mít. 

Elektrický plazma zapalovač BasicNature Lighter se vejde se do ruky, je lehčí než Zippo a na každou stranu je větší jen o pár milimetrů. Má vodotěsnou a nerozbitnou schránku.

A teď to hlavní. Není plnitelný…prostě nemá žádnou náplň. Ani plyn, ani benzín. Prostě se jedná o nabíjecí zapalovač ze sítě.

Po otevření odolné schránky najdete usb konektor pro dobíjení. Je zde i dioda, která signalizuje nabíjení. Zapalovač se nabije za přibližně 1,5hodiny a pak zvládne 100 až 300 zapálení. Samozřejmě vše záleží na délce žhavení. No ono to vlastně žhavení není. 

Najdete zde 4 výstupky, takové elektrody a po stisknutí tlačítka z nich začnou proudit paprsky a ty se pak spojí do kříže. Ve středu kříže je teplota přes 600 stupňů a tím už zapálíte všechno, papír, látku dřevo ale i knot svíčky.

Obrovská výhoda je to, že paprsek se nedá sfouknout. Prostě nedá. Ani když na paprsky nasměruju proud vody tak se drží. Žhaví to pořád ☺

Jaké jsou tedy rozměry? 

Zippo: váha 56g – výška 57mm – šířka 38mm a tloušťka 13mm

BasicNature Lighter: váha 49g – výška 69mm – šířka 40mm bez očka a tloušťka 17mm

Součástí balení je usb kabel pro nabíjení. Baterie: LiPo baterie 702025

Výkon: 3.7 V / 220 mA. Doba nabíjení: cca 1,5h

Tenhle „zapík“ mně fakt uchvátil. Jako nouzovka do batohu je to pecka. Neunikne ani plyn ani benzín, a kdyby bylo potřeba, tak ho dobiji z powerbanky nebo soláru.

Berte to jako malý tip na zajímavý produkt. 

Dívat se do toho, jak zapalovač žhaví, je silně návykové. Díky svému odolnému balení se jedná o zajímavou pojistku pro zapalování.

Koupit zapalovač zde !

YouTube player

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

1 komentář

Zanechat komentář