Rukavice, část vybavení, kterou spousta lidí podceňuje. Nemyslím ochranu před chladem, ale spíš ochranu rukou při práci v kempu. Příprava dřeva a třeba i manipulace s nádobím kolem ohně.

Asi to bude tím, že hodně vařím na ohni a snažím se mít silnější rukavice při sobě.

Ono používat na sundání rozpálené pánve nebo konve z ohně kapesník nebo zmuchlanou čepici není úplně dobré. Rukavice jsou prostě rukavice. Tyhle od Fireboxu jsou ze světlé hovězí kůže, celkem silné kůže a mají univerzální velikost. 

Většinou mám rukavice velikosti 9,5 -10, takže XL nebo XXL a tyhle mi sedí.

Jsou méně ohebné než rukavice Mechanix. Na jemné práce to není, ale právě na hrubou práci ano.

Pokud je naimpregnujete voskem, tak hezky ztmavnou, časem budou takové medové barvy. 

Mám tuhle barvu rád. Na různorodou práci v kempu a na vaření na ohni jsou skvělé. Dovolují delší manipulaci s horkými věcmi, ale nejsou nehořlavé. Na to pozor.

Ano, dají se nahradit obyčejnými pracovními, ale tyhle mají jakési kouzlo. 

Cena je vyšší, ale ta kůže je dobrá. Je to přírodní materiál a tak může být každý kousek trošku jiný, i když se výrobce snaží, aby to bylo stále stejné.

Doporučuju si je zkusit osobně na prodejně. Fotky na internetu hodně zkreslují.

Závěr 

S rukavicemi Firebox jsem spokojený, jsou pevné a odolné. Získávají hezkou patinu, hlavně ta pravá, kterou používám nejvíc.

Delší dobu udržím horkou pánev v ruce a i sem tam žhavík v ohni poponesu, kam potřebuju, a rukavice jsou v pohodě. Ale jak říkám, nejsou nehořlavé. Pro mě je to hezký, praktický a stylový doplněk na táboření.

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

Zanechat komentář