logo

Bushcraftportal.cz

ODHAZOVACÍ VAK JUBÖ TACTICAL

9.03.2020 / Kategorie: Batohy, tašky, KPZ, Přežití, dovednosti, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

Odhazovací vak neboli odhazovák je čistě military nebo střelecká pomůcka. Střelec si tam odkládá vystřílené zásobníky.

Odhazovák se ale dá použít i na další věci, …

Odhazovací vak neboli odhazovák je čistě military nebo střelecká pomůcka. Střelec si tam odkládá vystřílené zásobníky.

Odhazovák se ale dá použít i na další věci, přenášení drobností, sběr různých věcí do vaku a podobně. Je to vlastně stejný princip, jako je vandrovní pytlík, o kterém jsem psal už zde.

Tyhle odhazováky jsou ušité ze stejných materiálů, jako jsou naše batohy Zálesák a Warrior, to znamená odolný polyester KTX v barvě černé a olivové a pak Ripstop KTX ve vz.95. 

Popis

V zabaleném stavu se jedná o malou kapsičku o rozměrech 120x120x35mm

a váhou 126g. 

Po rozložení, které trvá tak vteřinu, máte vak o základním rozměru 150x130x200mm a objemu cca 3,5l až po hrdlo plus je pak ještě nástavec. 

Základna o rozměrech 110x110mm je vyztužená a pošitá jak Molle vazbou tak i velcrem. Můžete jí tak přichytit na vestu, batoh, opasek za Mollečko anebo přilepit díky velcru do různých vaků nebo organizérů.

Možností je spousty. 

Odolný materiál, pevné šití. Ve vaku tak můžete přenášet cokoliv.

V dolní části je odtoková dírka pro vodu, ale když do vaku vložíte sáček nebo igelitovou tašku, tak můžete přenášet i vodu. Třeba na uhašení ohně. 

Použití

Je to odhazovák na prázdné zásobníky na střelnici. Ale jasně, že se ten pytlík dá použít na všechno možné.

Objem až po hrdlo je 3,5litru. Také se tam vejdou minimálně čtyři plechovky fazolí, nebo 3 plechovky piva, tři kila cibule a tak podobně ☺.

Můžete do toho v lese sbírat houby, šneky a jiné pochutiny. Klidně to naložte kameny, vak to vydrží.

Já odhazovák beru jako univerzálního pomocníka. Jednou v něm přinesu jídlo, podruhé mi poslouží jako vak na sběr podpalu na oheň a jindy třeba jako odpadkový koš. 

Jako velkou výhodu beru možnost vak zabalit a pak ani nevíte, že na opasku něco máte. 

Jasně v tom potisku vz. 95 to jasně křičí, že je šmrncnutý military. Ale v černé nebo olivové splyne s dalším vybavením. Je to prostě taková další kapsa. Kapsa na věci, které můžou být vlhké a špinavé a nechcete si je dávat do bundy. Odhazovák jen vypláchnete a je zase čistý.

Použití je opravdu široké. V zavřeném stavu je miniaturní a po rozbalení všichni okolo koukají, kde se vzal takový pytel ☺.

Pokud vám nestačí obsah až po hrdlo vaku, můžete využít nástavbu, která má i stahování pomocí šňůrky a olivky. Pak si i pojistíte věci uvnitř. Pokud nevyužijete nástavbu, tak jí jen zasunete do vaku a nebude Vám překážet. Stejně tak i chlopeň vaku se nechá zajistit, aby nepřekážela. 

Pokud ještě nevíte, na co byste vak použili, nebo si to podle fotek neumíte představit, tak se podívejte na video –  je tam vše ukázané. Jinak se odhazovák dá koupit v bushcraftshopu viz odkaz. 

Hezký den přeje Kraken

Zanechat komentář