logo

Bushcraftportal.cz

1000x filtrovaný SAWYER

2.04.2020 / Kategorie: Nezařazené / Napsal: / Komentáře: 5

O filtrech Sawyer bylo na našem i jiných webech napsáno mnoho. Jeho obliba mezi lidmi je znatelná a zájem o filtry SAWYER i v těchto …

O filtrech Sawyer bylo na našem i jiných webech napsáno mnoho. Jeho obliba mezi lidmi je znatelná a zájem o filtry SAWYER i v těchto dnech vzhledem k situaci na celém světě stále stoupá.
Přesto, že jej spousta z Vás, včetně nás, používá takřka při každé výpravě do přírody, je zde i řada skeptiků, kteří o účinnosti filtrace stále pochybují.


Filtry Sawyer jsou velmi oblíbené a dosahují dlouhodobě i nejvyššího hodnocení uživatelských recenzí např. na webu Heureka.cz

Ne / Funkční

Velký poprask způsobil, především před více než 4 lety uveřejněný článek na webu VYBAVEN.cz, kde byl filtr Sawyer MINI podroben velké kritice a pod rouškou vědecké odbornosti označen jako neúčinný. Vzhledem k tomu, že filtry v rámci ČR a SR distribuujeme a věnovali jsme spoustu času i prostředků do provedení všech možných testování a posudků před i během uvedením na trh, tak abychom si byli jisti, že je tento produkt bezpečný a splňuje vše, co jsme od něj očekávali a co výrobce avizuje. Naši důvěru v produkt jsme přenesli na spoustu z Vás, našich zákazníků, kteří tyto filtry používáte. Právě získání důvěry nebo nedůvěry v produkt, který může ovlivnit zdraví člověka je na misce vah poměrně ošemetný a může se lehce překlopit na jednu nebo druhou stranu.

Právě tento článek vzbudil v uživatelích velkou nedůvěru, s čímž jsme se ale nechtěli smířit.

Pokusili jsme se v článku ZDE upozornit na chyby v testování a mylných interpretacích. Zveřejnili jsme zde několik dalších výsledků testování akreditovaných laboratoří, ve kterých filtry Sawyer vždy vyhověly. Vzhledem k obsáhlosti a nutné odbornosti a pochybností o objektivnosti našich testů jsme se nakonec rozhodli celý spor vyřešit soudně, tak abychom dokázali nejen sobě, ale především Vám, jak se ve skutečnosti věci mají a zda nemůže být naše i Vaše důvěra ohrožena.

Celý spor se protahoval téměř čtyři roky a nakonec byl u soudu vyřešen smírem obou stran. Součástí smíru však bylo vypracování znaleckého posudku filtru Sawyer MINI nezávislým odborníkem, na kterém jsme se obě strany dohodli. Testování celkem na třech vzorcích filtrů SP128 Sawyer Mini provedl nakonec tým ze Státního zdravotnického ústavu (SZÚ).

Jaký je výsledek?

Znalecký posudek potvrdil deklarovanou účinnost filtrů SAWYER v plném rozsahu a současně zavrhl všechny domněnky a pochybnosti, na které strana VYBAVEN.cz poukazovala. Stejně tak v hodnocení SZÚ poukázal na nesprávné interpretace naměřených hodnot.

Celý znalecký posudek je případně k dispozici ZDE ve formátu PDF

Pokud strana VYBAVEN.cz dostojí dohodě viz. níže, která je součástí soudního smíru, měl by dezinformační článek s názvem VELKÝ TEST FILTRŮ nadobro zmizet ze světa internetu.

Text dohody o smíru mezi oběma stranami

Současně zde uvádíme znovu některé důležité informace k jeho použití.

V závěru bych chtěl jen upozornit na fakt, jak je v dnešní době snadné uvádět lidi v omyl a šířit dezinformační zprávy. Bohužel senzační a dychtivé články se skvěle čtou, ale v mnoha případech mohou výrazně ovlivňovat Vaši důvěru v cokoliv…

Jsme nesmírně rádi, že můžeme s klidem v srdci všem uživatelům filtrů SAWYER potvrdit, že účinnost těchto filtrů je skutečně taková jako výrobce udává a jeho použití je bezpečné.

5 komentářů

 1. Dutch
  dne 3.4.2020 v 15.01

  Jsem rád, že se věc na dobro vyjasnila. Patřil jsem doteď ke skeptikům na základě onoho sporu. Myslím, že teď prověřenější filtr na trhu není. Nezbývá, než vám popřát ať se dobře prodává a všem dobře slouží.

 2. Dingus
  dne 4.4.2020 v 17.38

  Moc děkuji za tento Váš zcela vyčerpávající článek, který mi jen potvrdil, proč veškeré věci co potřebuji nakupuji u Vás, neboť nakupuji u zkušených profesionálů, kteří svoji práci umí! Mimo jiné uvedený filtr od Vás mám, používám ho na vícedenních cestách na kole a jsem maximálně spokojen. Do současné doby jsem to přežil ve zdraví:))))) Přeji pevné zdraví a hodně štěstí v této době.

 3. kuťafas
  dne 5.4.2020 v 21.26

  Gratuluji. Navíc, web vybaven se mi nikdy moc nezamlouval. Všechny, nebo alespoň většina článků mi přišla psaných jako senzace a „nahánění lajků“ i když se tam žádné lajky nedávaly. Takové… děsně cool 😀

 4. Parádní článek a ještě větší odhodlanost pro podtržení pravdy. Jste dobří. Já skeptik nebyl, stačí zkusit přefiltrovat 100% ovocný džus a kdo nevěří, uvěří 🙂

 5. Jeje to mam radost ze se potvrdilo to u čeho jsem sám byl. Testování filtru byla zdlouhava zábava, ale mě to bavilo. Zejména když jsem několik typu vlastnil. A sawyer vyšel jako jednoznačný vítěz. Mám jej a doporucuju je každému kdo hledá filtr . Díky za tenhle článek, Škoda jen ze jsem si jej přečetl až teď.


Zanechat komentář