Elegantní švýcaráky pro holky i kluky

Že jsou švýcarské nože pomocníci k pohledání, asi není třeba psát. Již roky se na ně spoléhají dobrodruzi z celého světa.

Čím dál tím víc si nože lidé pořizují jako doplněk a chtějí, aby hezky vypadal. Na to samozřejmě výrobce nožů reaguje, a proto je tady řada nožů Victorinox Alox.

S hliníkovou střenkou vypadají skvěle. Jsou stále stejně funkční jako levnější bráškové s plastovou střenkou. Ale řekl bych, že jsou podstatně odolnější. 

Nemusí být jen ve stříbrné barvě. Každý rok Victorinox vyjede s limitkou v nějaké barvě. Některé kousky jsou vážně skvělé. 

Já mám aloxe už řadu let a jsem s ním naprosto spokojený. Také přítelkyni jsem pořídil malého aloxe na klíče. Používá ho už řadu let a tak jsem si říkal, že bych o něm pár řádek napsal. A aby se necítil tak sám, tak k němu přidám Alox Pioneer X, který mám do testu. 

Zpracování je u těchto modelů na skvělé úrovni. Ani hnidopich nenajde chybu. Na větších modelech jsou hliníkové střenky silné skoro 3 mm a u menších modelů 1,5 mm. Mají zdrsnění vroubkováním a celý nůž je snýtovaný, což přidává na pevnosti. 

Prcek na klíče se jmenuje VICTORINOX POCKET KNIFE CLASSIC ALOX SILVER 0.6221.26

Délka nože v zavřeném stavu je 57 mm, šířka 17 mm a tloušťka 5,5 mm. Má tři nástroje malou čepelku, pilníček s plochým šroubováčkem a nůžky. Prostě ideání nůž do kabelky pro holky. 

Čepelka je dlouhá 40 mm a je opravdu malinká. Nožík je malinkej, ale díky střenkám působí opravdu pevným dojmem. Hodil by se i do miniaturní KPZ.

Přítelkyně ho má na klíčích a velice často ho používá. Krabice, igelity, pásky a nebo dopisy, při nákupu třeba balíky s vodama. Prostě je to nožík, který je po ruce a tak je vytížený. Nůžky zvládnou střihat i nehty a pilníček na nehty šlape skvěle. 

Velkej nožík se jmenuje Victorinox Pioneer X 0.8231.26 

Délka zavřeného nože je 93 mm, šířka 23 mm a tloušťka 15 mm. Má několik nástrojů, hlavní čepelku, šídlo, nůžky a sadu otvíráků.

Je tu otvírák na lahve i na plechovky, odstraňovač izolace drátů a také dva ploché šroubováky. Jeden větší a jeden menší. Nechybí ani očko s kroužkem na klíče.

Délka čepele je 70 mm a je už z výroby velice ostrá. Nůžky zvládnou střihat i silnější materiály, i třeba větvičky nebo byliny.

Řadu otvíráků bych osobně zrušil, konzervy nejím, a pokud ano, tak s rychlo utevíráním.

Pravda i to může selhat a člověk pak hladově kouká. Na svém starém kousku, na modelu Farmer jsem si nechal právě řadu otvíráků sundat. Nůž je tak lehčí. 

Ještě nikdy jsem neviděl, že by někdo reklamoval švýcarský nůž. Natož třeba model Alox. 

Několik lidí ode mě dostalo alox jako dárek a jsou nadšení. V hliníku vypadá tenhle nůž opravdu luxusně. 

Model Pioneer je velmi povedený, jen mi tam prostě chybí pilka na dřevo. Na té je i ostrá hrana na škrtání. Takže kdo chce kudlu spíš do lesa, doporučuju model s pilkou. 

O úpravách švýcarů jsem psal zde. 

Tak jako tak jsou to pracanti a vřele je doporučuju. 

Hezký den přeje Kraken 

https://www.youtube.com/watch?v=MLKurdYJxuI
Sdílet

1 komentář

Zanechat komentář