logo

Bushcraftportal.cz

Sada na vaření Pathfinder, Firebox, Mora a Helikon

28.05.2020 / Kategorie: Nezařazené, Oheň, Potrava, Přežití, dovednosti, Voda, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

Každý jistě má nějakou oblíbenou sadu na vaření. Já to různě kombinuju, ale i tak mám oblíbenou sestavu, kterou si beru nejčastěji.

V dnešném článku se …

Každý jistě má nějakou oblíbenou sadu na vaření. Já to různě kombinuju, ale i tak mám oblíbenou sestavu, kterou si beru nejčastěji.

V dnešném článku se na tuhle sestavu podíváme podrobněji.

Jako obal na přepravu mi poslouží brašna od Helikonu. Je dost prostorná a má i boční kapsy.  Jmenuje se HELIKON BUSHCRAFT ESSENTIAL KITBAG.

V hlavní kapse mám sadu Pathfinder od Dave Canterburyho. Jedná se o nerezovou sadu, jen jsem z ní odebral nástavec na vaření a nahradil ho právě dřívkáčem Firebox.

Ten se po složení vejde do plechové krabičky, která zároveň slouží jako popelník.

Tahle kombinace mi naprosto vyhovuje. Firebox můžu použít jako stojánek na vaření na lihu nebo jako vařič spalující dřevo.

V boční kapse je vodní filtr Sawyer micro squeze, brčko a skládací lahev na vodu.

V druhé kapse je nůž Mora Eldris, firesteel, voděodolné zápalky UCO a pár tamponů, kdyby mi nešel rozdělat oheň.

Dále zde mám kostky tuhého lihu, zabalené do alobalu, takže jsou ochráněné před vlhkem. Skládací závětří vyrobené z několika vrstev alobalu a titanovou lžíci Keith.

A pár kostek bujónů. Rád si dělám přírodní polévky a přesně tyhle bujony polévku skvěle dochutí. Kostku bujonu nosím i v kapse bundy. Je to takový zvyk.

Sestava je vhodná na lehké vaření jak na ohni, lihu apodobně. 

Díky nerezu je váhově trošku jinde, ale zase můžu v lahvi uvařit čaj a v pítku třeba polévku. Málem bych zapomněl na víčko, které při vaření šetří čas a palivo.

A také na kleště, které jsou vhodné do plechové čutory, kterou pak  můžete  zavěsit nad oheň. Poté je s horkou nádobou lepší manipulace. 

Podobnou sestavu jsem používal už před dvaceti lety, kde jsem měl US čutoru a US pítko. Ale vývoj jde stále kupředu a já se snažím stále zkoušet nové věci. Láká mě sada od Keithu, ale stále jsem se stoprocentně nerozhodnul. 

Doufám, že Vám tenhle článek byl inspirací, a kdyžtak se do komentáře pochlubte, jakou sestavu používáte Vy. 

Všechno uvedené vybavení můžete koupit v eshopu zde.

Hezký den přeje Kraken.

Zanechat komentář