logo

Bushcraftportal.cz

KUFROVÝ BATOH NA ZBRANĚ JUBÖ TACTICAL ZARAS BAG

30.07.2020 / Kategorie: Batohy, tašky, KPZ, Přežití, dovednosti, Vybavení, Zbraně, pasti / Napsal: / Komentáře: 1

V dnešní recenzi se podíváme na batoh takového kufrového vzhledu. Kdyby měl kolečka a madlo, tak je to batoh na dovolenou. On ale kolečka nemá. …

V dnešní recenzi se podíváme na batoh takového kufrového vzhledu. Kdyby měl kolečka a madlo, tak je to batoh na dovolenou. On ale kolečka nemá. Z venku nevypadá nijak moc nápadně, ale uvnitř může ukrývat poklady. 

První myšlenkou bylo udělat batoh na vybavení na střelnici. Každá věc by měla svoje místo a po vyndání zbraní a munice můžu batoh šoupnout vedle skříně, na skříň, pod postel a podobně.

Pak když bude potřeba, sáhnete jen pro zbraně, hodíte do batohu a jedete na střelnici. Žádné zdržování a hledání věcí a podobně. 

Na střelnici však nejezdíme každý den, takže by se batoh dal využít i na běžné věci, jako přenosná kancelář, na fototechniku nebo na cestování. Tak ho používám i já.

Dá se do něj zabalit na týden dovolené, jen pokud poletíte letadlem, tak pozor na zapomenuté zásobníky nebo náboje. Ale cestovat se s ním dá. A moc pěkně. Na pěší vandr to ale není. 

V hlavě byl nápad na kufrový batoh delší dobu. 

Takže kolega Thom zasedl za kreslicí prkno a kreslil. Každý z nás si k tomu přidal svůj nápad a po třech prototypech a několikaměsíčním zkoušení byl finální batoh na světě.

TTD (takticko-technická data)

Batoh je vyrobený z pevného materiálu KTX (100% Polyester vyrobeno v ČR – stejné vlastnosti jako Cordura 500), PU zátěr s DWR úpravou v černé barvě.

Do budoucna bude ještě v nabídce originál Cordura v barvě Coyote. Polstrování na bocích je provedené tenčím materiálem EVA a na zádech silná EVA. (Tento materiál se používá třeba na karimatky). Díky tomu nic netlačí a máte vše v batohu v bezpečí.

Rozměry batohu: šířka 380mm, hloubka 210mm a výška 635mm. Objem je zhruba 42 litrů a hmotnost prázdného batohu 1920 g.

Samozřejmostí jsou pevné spony, zipy a popruhy. 

Popis

Batoh se dá položit na záda a díky zipu otevřít tak, aby se do něj mohlo jako do kufru. Po zapnutí zipu si můžete batoh stáhnout dvěma popruhy s přezkou. Zip tak není moc namáhaný. 

Dva pohodlné polstrované popruhy na nošení. Batoh se dá přenášet i na delší trasu, ale není to na vandr. Chybí zde bederák a také prsní popruh. Nejvíce jsem v batohu měl 21kg a dal se na zádech nést pohodlně, a to díky plně polstrovaným zádům. V horní části je i ponosové ucho. 

Položím batoh na záda a mrkneme se na něj. Z čelního pohledu vidíte zip, kterým se dá batoh po obvodu rozepnout. Také dva popruhy s přezkou, ty jsou jako pojistka, ale můžete pod ně připnout třeba karimatku. Dále je zde molle vazba a místa s velcro panely na různé nášivky. V horní části víka je zip, který kryje velkou kapsu, která kopíruje rozměr víka. Tam se vejdou třeba zabalené terče.

Pokud víko odklopím a podívám se na něj zevnitř, tak hned zaujmou dva zipy. Tím horním se dostanete do stejné kapsy jako zepředu, tedy k velkým terčům. Spodní kapsa je akorát na menší terče. Na chvilku se vrátíme ven. 

Spodek batohu je také polstrovaný a nemusíte se bát ho kdekoliv postavit. Je zde molle vazba stejně tak jako je molle vazba na pravém boku. Díky tomu si můžete k batohu připnout další vybavení. Na levém boku batohu je kapsa na lahev s pitím anebo na terče. Nad tím je ještě malá kapsa na dokumenty nebo vizitky. Pokud batoh postavím, tak v horní části vidíte kapsu třeba na záslepky a nad ní opět řadu molle vazby. 

Málem bych zapomněl na velkou polstrovanou kapsu na notebook. Vejde se tam až 17ti palcový stroj. A zip, který kryje vstup je na pravém boku. 

Jdeme dovnitř. Celá plocha vnitřku batohu je pošitá velcrem. Můžete tam přichytit různé sumky, organizéry nebo i držáky zbraní a podobně.

Na tu plochu se vejdou až dvě dlouhé zbraně anebo mnoho krátkých. Na bocích jsou kapsy kryté zipem. Je jich zde celkem pět.

Dvě na levém a dvě na pravém boku a jedna na hoře. Kapsy jsou prostorné, pojmou munici, čištění, náhradní díly, nářadí, ale také dalekohled nebo i zásobníky do AK/AR15 a podobně. No a na posledním boku, tedy vlastně dnu batohu, když se postaví, jsou našité molle vazby, ale nejsou tvořené pevnými popruhy ale gumovými pružidly. Hezky podrží a obejmou pistolové zásobníky. Vejde se jich tam cca 8 ks. 

To je zhruba popis batohu. 

Je zde ještě další možnost rozšíření batohu. Dá se přikoupit dělící přepážka. Jedná se o kus pevného plastu pošitého molle vazbou. V horní části je jakési madlo z popruhu s plastovou přezkou a to samé je i v dolní části. Mollečko je jasné, tam si můžete nandat potřebné sumky, pouzdra a organizéry.

Tímhle panelem tak zvětšíte plochu batohu, vše bude uspořádané a hlavně, panel se dá vyndat. Můžete ho pak mít na střelnici vedle sebe, nebo se dá doma pověsit na šatní tyč a máte vše potřebné, kdyby bylo potřeba. Další výhoda panelu je, že se dá díky popruhům zavěsit za sedadlo v autě. Vše potřebné bude po ruce. Variant je opravdu mnoho a zde pro ilustraci jedno z mnoha použití. 

Batoh samozřejmě funguje i bez tohoto panelu, ale s ním se využití posune zase o kus dál. 

Použití

Je to spíš taktický batoh určený pro přenášení věcí na střelnici a podobně.

Nechávám ho naplněný a zasunutý na skříni, jen zbraně putují do trezoru. Každopádně jsem ho několikrát použil na cestování, jak vlakem, busem nebo autem. Rozměrově je akorát. Všude projdete. Vše je schované uvnitř.

Vejde se do úložných prostorů. A když sundám nášivky, tak vypadá nenápadněji. V kufru auta zabere trošku místa, zbytek se nechá pro rodinu. Jak jsem už psal, já se do něj zabalil na týdenní dovolenou. Oblečení jsem naskládal do hlavního místa v batohu a boční kapsy využil na hygienu, drobnosti, nabíječky a podobně. Asi pořídím ještě jeden. Ten se neztratí. ☺

Testování

Už samotné prototypy byly fajn, kolega v něm nosil půl kanceláře každý den a já zase foto a videotechniku včetně stativů, do auta, do lesa a zase zpět. No a pak každý týden střelnice, sem tam služební cesta. Řekl bych, že slušně otestováno v praxi. Testováno na lidech. Mouchy a mušky vychytány a finální produkt by měl vyhovovat bez výhrad. Asi to bude jako u všeho, buďto tenhle bágl budete milovat nebo nenávidět. Nic mezi není. ☺

Závěr

Nebál bych se napsat, že to je batoh do nepohody. Je primárně určený na zbraně, a proto je až moc vypolstrovaný a předimenzovaný v šití a zpevněný. Dal by se jistě použít i na fototechniku, ale to mu zase chybí chlívečky a organizéry. Není však všem dnům konec.

Tahle práce nás bavila a ještě něco vymyslíme. Jak vždy s oblibou říkám. Vymyšleno a vyrobeno s láskou a péčí v České republice. Je zde možnost dokoupit jak samotný panel, tak i mraky sumek, organizérů a držáků. Stačí se podívat na nabídku v e-shopu zde. 

Fotky a video neřeknou všechno. Doporučuji se osobně podívat na prodejnách v Šumperku nebo Praze. Jak se říká, ukázaná platí. A tenhle batoh je naživo o 100% zajímavější než na fotkách. 

Mějte se fajn a přeju hezký den. Kraken 

1 komentář

  1. Miroslav
    dne 3.8.2020 v 11.50

    Moc pěkný počin. Je vidět, že nad návrhem přemýšleli lidi, kteří mají zkušenosti s taháním zbraní i všeho možného. Snad jen jediná má „výtka“ směřuje k absenci nějakého madla na straně/boku batohu.

    Jinak perfektní! Jsem rád, že v ČR vznikají podobné projekty. Budu vážně uvažovat o koupi.

    Miroslav


Zanechat komentář