logo

Bushcraftportal.cz

KRAŤASY WARMPEACE LAGEN

13.08.2020 / Kategorie: Cestomanie, Oblečení / Napsal: / Komentáře: 1

V dnešní recenzi se podíváme na zoubek oblíbeným kraťasům od české firmy Warmpeace.

Kraťasy používám v létě na výlety a cestování, ale do lesa beru dlouhé …

V dnešní recenzi se podíváme na zoubek oblíbeným kraťasům od české firmy Warmpeace.

Kraťasy používám v létě na výlety a cestování, ale do lesa beru dlouhé kalhoty. Pár krátkých kalhot ale mám. Většinou nějaké army kapsáče anebo kraťasy Fjällräven. Ty jsou super a psal jsem o nich zde.

Kolega mne upozornil na tyhle Warmpeace a protože se mi moc líbila pevnost materiálu, tak jsem do nich šel.

Začneme popisem.

Kraťasy jsou vyrobené z pevného materiálu o velké gramáži. Složení 66% bavlny a 34% nylonu dává jasný signál, že to není obyčejný materiál.

Ten nylon tam udělá své. Materiál je opravdu hutný tkaný ve vzoru rip-stop a vypadá opravdu odolně. Uměl bych si z tohohle materiálu představit i dlouhé kalhoty do lesa.

Součástí kalhot je i pásek s rychlosponou, která se jen provléká. Široká poutka umožňují vyměnit opasek za jiný do šíře 50 mm.

Na zadku, ehm tedy v zadní části jsou dvě otevřené kapsy. Vejde se do nich i větší mobil nebo peněženka.

V pravé zadní kapse je ještě jedna skrytá na peníze, která se dá se zavřít zipem. Vpředu jsou dvě velké boční kapsy se zapínáním na druky a ještě je na pravé straně jedna boční otevřená kapsa na nůž, baterku nebo mobil.

Pak jsou zde klasické otevřené kapsy na ruce s tím, že ta pravá má ještě jednu kapsičku třeba na nůž.  Zapínání na druk a kovový zip YKK.

Několik postřehů z používání.

Boční kapsy jsou málo nabírané, neboli malé. Kapesník i klíče od auta tam dáte, ale už je vidět, že tam něco je. Pokud tam chcete dát rukavice, šátek nebo mini sváču, tak na to rovnou zapomeňte.

Plusy

Hezké kraťasy z extra pevného materiálu. Kvalitní zpracování. Praktické kapsičky na mobil a nůž. Plus tajná kapsa na zip. 

Mínusy

Střih a velikost. Běžně nosím kalhoty a kraťasy velikosti XL. Tady jsem se v XLku necítil, XXL už bylo lepší, ale v rozkroku to nebylo ono, jako by byl rozkrok krátký. No, nakonec jsem šel do velikosti XXXL, kde mi je rozkrok akorát, ale v pase mám pár cm navíc, nevadí, to stáhne pásek.

Kraťasy jsou opravdu pevné, asi bude trvat pár let, než se začnou drbat. Rozmístění kapes je fajn a zapínání na druky je super, rychlé a tiché. Jsem spokojen i s barevnou stálostí. Jediná opravdu větší vada na kráse je ta velikost. Hlavně tedy krátký sed, nebo rozkrok? Ono je to jedna. Chtělo by to pár centimetrů  na každé straně. Holt nejsem zvyklý na bokovky, ale spíš na oblečení s vyšším pasem. Velikost to chce rozhodně zkusit. Prostě vyzkoušená platí, aby se v tom člověk cítil dobře. 

Aneb jak pravil Bolek Polívka ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág: „To nechcu, to by mě tlačilo na gulách“. Tak takový pocit jsem měl, když jsem si zkusil mojí klasickou velikost XL. 

Znovu tu vypíchnu použitý materiál. Můj kamarád prohlásil, že je to jako z plechu. No není to plech, ale je to opravdu pevný materiál. Je zde i slušná odolnost proti vlhkosti. Chvilku po kraťasech kapičky deště sklouzávají. Není to piják. Ano na léto je lepší tenoučké oblečení, ale některé letní dny se dovedou proměnit v jaro i podzim. 

Tyhle kraťasy Vás v klidu podrží. 

Rozhodně nákupu nelituju. Army kraťasy za pár let prošoupu v rozkroku, tak uvidíme, jak si dlouhodobě povede tahle směsovka bavlny a nylonu. Zatím to vypadá na slušný držák. 

Hezký den přeje Kraken 

1 komentář

  1. Znám osobně majitele firmy WARMPEACE a měl jsem možnost vyzkoušet řadu produktů. S čistým srdcem mohu jen doporučit. Nejvíce jsem si oblíbil spacák viking 900, který mě podržel dva týdny v deštivém říjnovém Norsku 🙂


Zanechat komentář