Dnes se mrkneme na pochoutku – sušené cvrčky v pěti příchutích.

O sušeném hmyzu jsem psal už dříve, viz článek zde.

Jak se říká, je to jídlo budoucnosti. V našich krajích na jídla z hmyzu moc nenarazíme. Sem tam ano, ale je to spíš ochutnávka, než regulérní jídlo. Pojídání hmyzu u nás nemá takovou tradici, jako pečená kachna nebo pomalu dělaný bůček. 🙂

Dnes se tedy podíváme na sušené cvrčky, balené po 12 -15 g v balíčku. Kromě starých příchutí, které už známe – sweet chilli and lime, smoky bbq a peri-peri, jsou teď nově v nabídce i dvě další příchutě: Salted toffee a salt and vinegear.

K samotné ochutnávce nebo testu chcete-li, jsem si pozval své dvě malé testerky, kterým hmyz moc chutná. 

Tak se mrkneme podrobně na jednotlivé příchutě. 

Sweet chili and lime. 

Limetka je tam trošku cítit, ale to chilli jasně vede. Lehce pálivé, pro děti možná až moc, ale dají to, když bude vůle 🙂 a trochu vody na zapití.

Každopádně chuť výborná. 

Peri-peri

Chuťově skvělé, ale pro děti to není. Tohle má opravdu pálivý ocas. Jako dekorace na nějaký nudný stejk je to skvělé. Mně chutná asi nejvíc. 

Smoky BBQ 

„Chutná jako klobása“, tvrdí děti. BBQ omajda je dost výrazná, necítíte cvrčka ale koření. Fakt chutné a i pro děti vhodné, i když sem tam na něco pálivého narazíte. 

…a teď nové příchutě. 

Salt and vinegar

Já tam cítím chipsy Pringels a jejich octovou příchuť. Skvělá změna proti pálivé nadílce v předešlých baleních.

I dětem moc chutnalo.

Salted toffee

Jasná sladko-slaná tečka na závěr. Mňamka. Fakt že jo. Zvlášť když to necháte na konec, a máte předtím na jazyku chilli. Tohle se povedlo a obsah balíčku zmizel v rekordním čase. 

Tohle holkám chutnalo nejvíc.

Závěr

Osobně jsem na ty pálivější věci. A tady jsem si pošmáknul. Holkám chutnali ty tři poslední příchutě, ale ani ty pálivé nevynechaly. Když testovat, tak pořádně.

Tenhle snack je celkem drahý, ale zase jako oživení na výlet je ideální. Hodně proteinů a skvělé dochucení, prostě pecka. 

Ano, je tady možnost koupit jen sušené cvrčky, ty vyjdou cenově lépe a pak si hrát s chutěmi. Ale pokud nemáte čas na hraní a chcete si dát něco nového, tak jsou ochucení cvrčci skvělou volbou. 

Také je můžete použít jako dárek nebo jako vtip na párty, kde s nimi můžete posypat dort nebo další jídlo a sledovat reakce.

Osobně se bavím diskuzemi na internetu, kde zabijáci testují svojí schopnost přežít tím, že se odváží sníst sušený hmyz. Moje děti už ten odpor překonali a je to pro ně pochoutka, a ani nevadí když… „na mě tak roztomile kouká“, jak jednou malá řekla. 🙂 

Kdo nezkusil, neví, o co přišel. Vřele doporučuju, zvlášť tyhle ochucené. Nic na tom není a chutná to skvěle. Mrkněte do e-shopu, jsou zde i neochucené verze a také čokoládové tyčinky. 

Tak dobrou chuť přeje Kraken 

Sdílet

Zanechat komentář