logo

Bushcraftportal.cz

Ultra lehké jídlo na cesty – LIGHTWEIGHT ADVENTURE MENU

28.01.2021 / Kategorie: Nezařazené, Potrava, Přežití, dovednosti, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 1

Při pohybu a pobytu v přírodě jednomu vyhládne. Každý se s tím pere jinak. Jeden si bere čokoládu, druhý špek, třetí se zaplácne čínskou polévkou …

Při pohybu a pobytu v přírodě jednomu vyhládne. Každý se s tím pere jinak. Jeden si bere čokoládu, druhý špek, třetí se zaplácne čínskou polévkou a další si dá stejček 🙂

Každý podle možností a podle chuti. 

Mám to podobně, někdy si vyvařuju a jindy jen zakrojím špek a sýr a schroupnu pár oříšků. 

Každopádně chutné a teplé jídlo vždy zvedne náladu a dodá energii.

Balených jídel jsem už zkusil celou řadu. Třeba armádní MRE Americké armády, ale i Francouzské, Německé a České dávky pro vojáky. 

V civilním sektoru se také najde pár značek, které se jídlem v pytlíku zabývají.

Nebyl bych to já, abych neochutnal, tedy neotestoval vše, co je na trhu. Udělal jsem to už dávno a jsem moc rád, že dvě dobré značky prodáváme. Adventure food je dehydrovaná strava. Je to lehké a příprava je jednoduchá. Stačí horká voda a pár minut čekat. Výsledek je ucházející. Komu stačí se najíst a nepotřebuje cítit vůni a chuť, ten ať raději dál nečte 🙂

Adventure food je chuťově dobré jídlo s vyváženým složením. Ale upřímně říkám, že mi to moc nejede a je to pro mne jídlo na cesty, kde musím řešit váhu. 

Jooo, pokud neřeším váhu, tak je to jasná. Adventure menu. Česká značka, české jídlo a hotovka v pytlíku o váze 400 g.

Můžete to jídlo vyndat z pytlíku, ohřát v nádobě na vařiči nebo ohni, také ho můžete v pytlíku ohřát ve vodní lázni. Nebo jsou zde rychlo ohřevy pomocí kapslí.

Stačí vám kapsle a zipperbag a trochu vody. Díky chemické reakci, máte za pár minut jídlo ohřáté a to bez ohně nebo vařiče. Adventure menu je chuťově velmi slušné jídlo, guláš, nebo knedlo zelo vepřo je lahodné. Má dvě nevýhody.

Jedno je cena a druhé váha. S cenou nic neuděláme, je to skvělé jídlo, které pár let vydrží, díky tomu, že je sterilované a můžete ho kdykoliv hodit do batohu.

Váha, s tou také u hotového jídla nic neuděláte. Až se pár chytrých hlav dalo dohromady 🙂 ano, zní to jak hláška z filmu Pelíšky, ale není tomu tak. Mrazem sušené potraviny už jsem viděl. A chutnal. 

Když Adventure menu přišli s jídlem LIGHTWEIGHT ADVENTURE MENU, okamžitě jsem si pár kousků hodil do batohu. 

První mě překvapila váha. Balíček hotového jídla o váze cca 78 g – 107 g? Záleží na druhu jídla. To je pecka. Když se to pak zalije vodou, tak jste na těch 400 g, co je u Adventure menu zvykem.

Druhá věc je chuť. Ta je na sušenku 🙂 dost dobrá. Řekl bych, že je chuť stejná. Ale malinkej rozdíl tam přeci jenom je. 

Takže jídlo je balené do pevného pytlíku. Je to balené vakuově, takže pytlík zabírá minimum místa. Odolnost pytlíku je skvělá. Pokud pytlík otevřete vrchním roztržením, můžete ho potom díky zipu zavřít.

Druhé otevírání je zhruba o 5 cm níže a pomůže vám v klidu jíst jídlo i kratší lžičkou. Uvnitř pytlíku jsou dvě rysky na vodu. Jedna pro standardní porci a druhá pro větší porci. Osobně plním někde mezi ryskami. Stačí tedy cca 300 až 350 ml vody. 

Pokud máte vodu vařící, tak jí nalijete dovnitř , obsah promícháte a pytlík zapnete. V zimních měsících je lepší, dát jídlo do tepla, podložit čepicí, nebo dát do batohu. Dělají se na to speciální neoprenové obaly. 🙂

Lépe se vše prohřeje. 

Pokud jste ze sterilovaného Adventure menu zvyklí na ohřevné kapsle a zipperbagy, tak i tohle jídlo jde ohřát tímto způsobem. Prostě dovnitř nalijete studenou vodu, dobře zavřete a dál postupujete dle návodu na zipperbagu. K tomu má Adventure menu natočené skvělé video viz odkaz.

Také jsem zkoušel zalít studenou vodou a nechat to do rána ve studené vodě. Jídlo rehydrovalo, ale jíst studené jídlo není ono. Chce to prostě ohřát. Ovšem jako nouzovka to jde. 

Skvělá je i výdrž – sterilované Adventure menu vydrží tři roky a LIGHTWEIGHT ADVENTURE MENU až 4 roky. Takže ideál pro vojáky a preppery, kteří sází na jistotu.

Už klasické Adventure menu bylo super, ale LIGHTWEIGHT ADVENTURE MENU je pecka. Při váze jedné hotovky 400 g tu máte možnost si vzít čtyři jídla. Manipulace jednoduchá, ohřev také jednoduchý a jídlo chutná skoro jako z restaurace.

Za mě palec nahoru. Teď mám pár jídel v batohu, taktické vestě, v autě i jedno v EDC batohu. Jak se říká, za zkoušku nic nedám, tak zkuste a sami uvidíte. Sice zůstanu věrný špeku, stejku, fazolím a vajíčkům se slaninou, ale LIGHTWEIGHT ADVENTURE MENU si své místo v mojí výbavě našlo. 

Tak dobrou chuť a hezký večer přeje Kraken 

1 komentář

  1. Krakene, (a ostatní), něco z toho jsme měli s partnerkou z pražského Bushcraftshopu, brali jsme si to do Francie do hor a bylo to super, tuším krůtu. Mně by ale po Česku stačilo obyčejné kádéčko ČSLA, to by ale dneska už asi nikdo nezaplatil. Byl to skoro full-service. Sice bez piva a bez panáka, ale zato i s toaletním papírem. Všechno v konzervách, takže ani ten nenavlhnul.


Zanechat komentář