logo

Bushcraftportal.cz

BUNDA FJÄLLRÄVEN VIDDA PRO JACKET

22.03.2021 / Kategorie: Nezařazené, Oblečení, Přežití, dovednosti, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

V dnešním článku se podíváme na odolnou bundu z dílny švédské firmy Fjallraven. Velmi často používám maskáčové bundy a na opravdu tvrdé zacházení mám Fjallraven …

V dnešním článku se podíváme na odolnou bundu z dílny švédské firmy Fjallraven. Velmi často používám maskáčové bundy a na opravdu tvrdé zacházení mám Fjallraven Smock NO.1. O tom jsem psal zde.

Chtěl jsem něco, co vydrží, ale i dobře vypadá. Do města, na výlety a cestování, prostě na slušné akce 🙂 Jak se říká, nezáleží, co děláš, ale jak u toho vypadáš 🙂

Nene, to byl vtip, ale chápete, někdy je potřeba splynout z davem, ale přesto mít 100% funkční vybavení. 

BUNDA FJÄLLRÄVEN VIDDA PRO JACKET je přesně ten typ oblečení. Stoprocent funkční a přesto nepůsobí jako lovecká nebo military bunda. 

Zaujala mě příjemná délka pod zadek, šikovná kapuce a kapsy. Zmíním se o tom o kus níže.

Materiál téhle bundy je z G1000 eco. Složení klasické: 65% polyester a 35% bavlna. S tím, že bavlna je Biobavlna a polyester je z recyklovaného polyesteru. Tahle informace jistě potěší ekology. Pro ostatní se nic nemění, G1000 je stále stejná.

Lehká, tenká a odolná tkanina, která velice rychle schne. Už z výroby je bunda lehce impregnovaná voskem.

Tím pádem chvilku odolává lehkému dešti. Pokud chcete zvýšit odolnost proti vodě, doporučuju voskování.

Fjallraven dodává speciální vosk v kostkách. Stačí tento vosk vetřít do látky a fénem, horkovzdušnou pistolí nebo žehličkou zapravit do látky. Pozor, čím víc vosku dáte, tím víc materiál ztuhne, ztmavne, ale bude odolnější proti vlhkosti. Nikdy to však nebude pláštěnka. 

Právě dobrá odolnost a rychlé schnutí je to, co mě na G1000 baví.

Já vím, že tuhle bundu nebudu voskovat. Chci, aby byla hezká a proto jí ani netahám k ohni. Na to mám Fjallraven Smock NO.1. 

Prostě tohle je moje bunda pro parádu.

Každopádně se na ní můžu spolehnout v každé situaci.

Střih je dá se říct trošku slim. Nelekejte se, ale já mám velikost XXL a je mi akorát. Měřím 184 cm a 109 kg.

U ostatních značek mi stačí XL. Ale bunda sedí skvěle. Na délku je pro mne akorát dlouhá. Nemám rád věci do pasu, pak mi táhne na záda. Zde je délka lehce pod zadek a je to super.

Rukávy jsou také dost dlouhé a dole se dají stahovat a pojistit drukem. 

Kapuce se dá stahovat v několika směrech jak vepředu tak i vzadu. Je velká, a krásně kryje hlavu. Má malý kšilt a tak vám při dešti nekape na nos 🙂

Pokud nepotřebuju kapuci, tak jí stačí sklopit dozadu a zapnout zip až ke krku. Pak mám chráněný krk, ale i zátylek. Zároveň mi do kapuce nepadá sníh nebo déšť. Tohle mám u těchhle typů kapucí rád.

Bunda se zapíná na zip, ten je krytý légou a pojištěný druky. Ty jsou pěkně s logem polární lišky.

Kapsy, to je kapitola sama pro sebe. Dolní kapsy jsou dost objemné, vstup je krytý légou a pojištěné drukem. Jsou zde našitá očka z popruhoviny, zde si můžete cvaknout karabinu, nebo přivázat nůž, nebo dalekohled či křesadlo. 

Z boku z této kapsy je zip. Tím se dostanete do druhé vrstvy dolních kapes a to z boku. Vejdou se tam ruce, rukavice nebo kapesníky. Jsou opravdu velké.

Horní kapsy mají také dvě vrstvy. Ta horní je opět přístupná pod légou s drukem. A pak je zde boční vstup na zip. Jen se tam nedostanu z boku, ale jakoby od hlavního zipu bundy. Vejde se sem třeba mapa, tabulka čokolády nebo mobil. V pravé náprsní kapse je i síťovaná kapsa na mobil a je zde i očko na pojištěné třeba nože.

Prostě samé praktické drobnosti. Na první pohled se zdá, že je to obyčejná bunda. Ale tyhle drobné detaily jí povyšují o třídu nahoru.

Přiznám se, že jsem dlouho váhal, zda do ní mám jít. Nestrojí zrovna málo. Ale stačí na sebe hodit tuhle a něco levnějšího a za chvilku má člověk jasno. Bunda vydrží i drsnější zacházení, ale jak jsem psal na začátku. Já jí mám jako božohodovou bundu na výlety.

K bundě se dají koupit i kalhoty podobného stylu a to Fjallraven Vida Pro Trousers, o kterých jsem psal zde. 

Doporučuju se zastavit na prodejně a zkusit tenhle kousek na sebe. Je to prostě skvělej kus oblečení. 

Mrkněte i na video kde ukazuju detaily, které se do textu nedají popsat. Hezký den přeje Kraken 

Zanechat komentář