logo

Bushcraftportal.cz

PODPALOVAČ UCO SWEETFIRE STRIKEABLE STARTER

14.07.2021 / Kategorie: KPZ, Oheň, Potrava, Přežití, dovednosti / Napsal: / Komentáře: 0

Spousta zálesáků, bushcrafterů i survivalistů ohrnuje nad podpalovačema nos. Osobně se držím hesla, raději tu věc mít u sebe a nepotřebovat, než ji nemít a …

Spousta zálesáků, bushcrafterů i survivalistů ohrnuje nad podpalovačema nos. Osobně se držím hesla, raději tu věc mít u sebe a nepotřebovat, než ji nemít a potřebovat.  Takže v mojí sadě pro nouzové situace mám nesfouknutelné zápalky, anebo nějaký podpalovač. 

Není podpalovač jako podpalovač. Některé mají i škrtací plochu, ale kousky od UCO, které Vám chci dnes ukázat, mají speciální nesfouknutelnou slož.

Historie UCO 

UCO vychází ze slov Utility, Comfort a Originality. Společnost byla založena v roce 1971 v Redmondu ve státě Washington a přináší více než 40 let zkušeností v oblasti inovací a výroby outdorových produktů a doplňků. Každý z produktů UCO je navržen s užitečnými funkcemi, díky nimž je váš čas venku bezpečnější a pohodlnější. 

S produkty, jako je lucerna Original Candle Lantern, které nabízejí skvělou funkčnost a jednoduchost použití, nebo zápalky Stormproof Matches, které vám pomohou přežít, se stala zn. UCO přední značkou v oblasti svítilen a pomůcek pro rozdělání ohně

V současné době jsou produkty UCO nedílnou součástí SURVIVAL vybavení, zavazadel pro preppery, stejně tak jsou oblíbené mezi outdoor a camping nadšenci.

V minulosti jsem se věnoval zápalkám od UCO, článek o nich najdete zde.

Stejná slož, jakou mají voděodolné a větruvzdorné zápalky UCO, mají i tyto podpalovače

V recenzi jsem měl dvě různá balení. Jedno je menší krabička s 8 ks a druhá s 20 ks podpalovači. Uvnitř balení jsou i náhradní škrtátka, protože ty co jsou z venku na krabičkách, můžou navlhnout nebo se opotřebovat.

Samotný podpalovač je vyrobený z odpadu při zpracovávání cukrové třtiny. Po slisování do požadovaného tvaru je napuštěn směsí vosků.

Dále je nanesena zápalná slož. Ta tmavá část je určená ke škrtání a po zapálení se iniciuje ta oranžová, hořlavější část. Dokud hoří oranžová slož, tak podpalovač nesfouknete, ani neuhasíte ve vodě. 

Ideální do drsných podmínek.

Zkoušel jsem podpalovač ponořit do vody a následně zapálit. A pak zapálený ponořit do vody, všude to bublalo, ale po vytažení z vody se směs opět rozhořela. Jeden kousek podpalovače vydrží hořet až 7 minut. A to je sakra dost. To Vám v nouzové situaci může pomoct rozdělat oheň.

UCO nabízí mnoho zajímavých produktů. Mě samozřejmě zajímají ty, kterýma jde rozdělat oheň. 

U zápalek a podpalovačů, které nejdou uhasit, musíte být opatrní. 

S produkty UCO mám roky velmi dobré zkušenosti a rád je doporučím dál.

Hezký den přeje Kraken

Zanechat komentář