logo

Bushcraftportal.cz

Zpátky do minulosti, aneb oživení dvou starých předmětů

24.09.2021 / Kategorie: Ruční výroba, Tipy, návody, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 0

Úklid sklepa, půdy nebo garáže vždy přináší dilema. Staré věci, co s nima? Nechat nebo vyhodit? 

Málo kdo má tolik místa aby si z domu nebo …

Úklid sklepa, půdy nebo garáže vždy přináší dilema. Staré věci, co s nima? Nechat nebo vyhodit? 

Málo kdo má tolik místa aby si z domu nebo bytu udělal skanzen. A tak někdy stojí před rozhodnutím že se musí nějakých věcí zbavit. 

Nedávno jsem se nastěhoval do bytu po starém pánovi a kamarád, co mi byt pronajal říká, co nechceš vyhoď. 

Ok 🙂

Hliníkový box na řízky

Při probírání věcí v kuchyni jsem narazil na hliníkovou krabičku, kterou jistě každý zná. Buchta, štrůdl a nebo řízky. Tohle a mnoho dalšího se dříve v tomto boxu vozilo. 

Okamžitě jsem si vzpomněl na svoje mladá léta. Kdy jsem na školní výpravy vozil tenhle box plný řízků. Nedávno mne kolega Skoťák přivedl na myšlenku prohrabat půdu a najít tenhle kus historie. 

On totiž stejný box používá na přenos pochutin na čundry. 

Ten svůj jsem nenašel. Ale mám tenhle, který nevyhodím. Podle odřenin a pobouchanin toho zažil dost a mě ještě dosbře poslouží. Takže jsem ho řádně vydrbal a říkal jsem si, že sem hodím pád fotek. Třeba si na svoje roky s tímhle boxem rádi připomenete. 

Vzal jsem to jen mechem a hlínou u studánky. Ale box prokouknul. Nejvíc se mi líbí, že se vejde přesně do kapsy našeho batohu Vandrák. Takže je jasné, že tam bude mít svoje místo.

PS : také mate zkušenosti s tímhle boxem na řízky? 

Staré prkénko

Tohle prkénko bylo zasunuté pod nohama skříňky v kuchyni. Nahradil jsem to něčím menším a tohle prkénko letělo do kouta na hromadu harampádí na vyhození. Pak jsem ho vzal k našim na venkov, že se spálí v kamnech. No a nakonec mne zaujala kresba a tak jsem si říkal že ho vemu bruskou a uvidíme co z toho vyleze. Ano bruska a cca dvě minuty práce. 

No ale pak si sednete v lese a zamyslíte se. Čas mám, nůž taky tak proč si nepohrát. Beru to jako součást práce na recenzi nože Brisa 🙂

A tak jsem si hodinu hrál a ořezával stará tukem nasáklá místa. Časem z toho vylezla hezká kresba. Prkénkou ožilo, dřevo tipuju na břízu nebo javor. Hezky vylezla léta a tvarově i velikostí mi prkénko sedí do vybavení. Sice mám prkének dost, ale třeba tohle použiju jako podložku na ukázky rozdělávání ohně a podobně. Prostě takové pracovní prkénko. Které neproletělo komínem, ale dal jsem mu ještě šanci.

Taková blbost a ztráta času že? No někdy to tak mám, že věnuju svůj čas záchraně starého harampádí.

Také se zde najde někdo kdo to tak dělá? Hezký den přeje Kraken 

Zanechat komentář