Power banka je energie sbalená na cesty. Pokud používáte víc elektroniky, tak musíte řešit nabíjení. A pokud jste v přírodě, tak je dobrá právě powerbanka. 

Já jsem si kupoval před deseti lety jednu, která sice stále drží, ale už nezvládá nápor, jaký jí připravuji.

Z věcí, které používám při práci a na cestách v přírodě, není dobíjecí snad jen filtr na vodu. Neee, dělám si legraci, ale vemte si, mám telefon, jednu až dvě kamery, foťák, svítilnu, jednu ruční a jednu čelovou. Tohle vše potřebuje energii. 

Chtěl jsem tedy power banku s velkou kapacitou a nejlépe dvěma porty pro nabíjení.

V kapse mi přistála Powerbanka Anker PoerCore Metro 20 000 mAh.

Dvacet tisíc miliamperhodin je slušný parametr. Zvládnu s tím fungovat celý týden bez proudu. 

Rozměry krabičky jsou 158 x 74 x 19 mm. Takže jako větší mobil. Váha je 349 g. Ale i to se dá zvládnout.

Power banku v klidu nabijete za jednu noc, přesně jsem to neměřil. Ale večer to napíchu na zdroj a ráno je nabito. Na kulatém tlačítku jsou čtyři diody, které signalizují stav nabití. Banka má dva nabíjecí vstupy, jeden klasický micro USB a druhý USB C. To se mi na tom moc líbí, protože se může stát, že přijdu o kabel a tyhle koncovky jsou nejběžnější a seženete je snad všude.

Jsou zde dva klasické USB výstupy a mají 5V. A to znamená, že dokážou rychle nabíjet moderní na energii náročné spotřebiče.

Powerbanka má plastový spodek a hořejšek je potažený nějakou textilií. Vypadá to hezky, a tak ani s powerbankou neděláte ostudu. 🙂

Udělal jsem si nabíjecí sadu, set na nabíjení veškeré přenosné elektroniky.

Powerbanku a kabely s redukcemi jsem umístil do sumky od Helikonu. Konkrétně je to sumka HELIKON Navtel – Adaptive Green. Malá a praktická sumka s molle vazbou. Dá se tedy připnout na opasek nebo na batoh a třeba nabíjet za chůze. Já to používám jako obal, abych měl vše potřebné pohromadě. 

Sumka je z odolné cordury, je polstrovaná a má dvě kapsy. Ta menší se zapíná jen na suchý zip a ta větší je polstrovaná, zavíratelná na klasický zip a má uvnitř ještě gumový popruh, který drží powerbanku nebo jinou elektroniku na místě.

Powerbanka Anker je skvělá, k dokonalosti jí chybí jen větší odolnost proti vlhkosti a pádům. Ale to jsem zlepšil použitím obalu. No a pak by mohla umět nabíjet mobil bezdrátově. Ale to bych asi chtěl moc za tyhle peníze, za které se tenhle kousek prodává. 

Momentálně jsem spokojený. Pokud mi ta stará powerbanka vydržela deset let, tak tahle by mohla také. Předpoklady má dobré.

Doporučuji se podívat osobně na našich prodejnách v Praze a Šumperku. Je to zajímavý kousek vybavení. Mně pomáhá každý den. Mám jí v EDC batohu a jsem tak připravený na vše. Mám prostě „energii sbalenou na cesty“. 

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

1 komentář

  1. Máš naprostou pravdu, mezi vší tou změtí powerbanek, jejich testováním a střídáním jsem nakonec narazil právě na značku Anker a u té jsem už zůstal. Mám poctivou 26800mAh v kovovém obalu, je těžší, ale kapacitu baterek na váze neošulíš. 4 roky funguje s téměř stoprocentní kapacitou. Jinou už si nekoupím.

Zanechat komentář