Kolega Skoťák používá tyhle pytlíčky více než rok. Trošku nás ve firmě nakazil a musím říct, že jsou voskované pytlíky návykové. Já je dostal na testování a jsou fakt dobré. Vypadají moc hezky a člověka pak jídlo ještě víc baví. 🙂

Ve světě bushcraftu a outdoorových aktivit je udržitelnost klíčová. Jedním ze způsobů, jak můžeme přispět k ochraně přírody snadno i my, je volba správných materiálů pro naše vybavení.

Voskované pytlíčky, které jsou vyráběny z voskovaného plátna, nabízí ekologickou alternativu k běžným plastovým sáčkům. Dnes se podrobně podíváme na tyto praktické pomocníky, které najdete v Bushcraft shopu.

Rozměry a využití

Voskované pytlíčky se vyrábějí ve dvou velikostech:

Menší pytlíček má rozměry 11 x 25 cm, který je ideální pro drobné potraviny jako jsou sušenky, oříšky nebo balení sýru a salámu.

Větší verze má rozměry 17,5 x 34,5 cm a hodí se na uskladnění objemnějších potravin, jako je například středně velký chléb.

Výhody voskovaných pytlíčků

Tyto pytlíčky jsou navrženy tak, aby byly nejen pevné, ale také prodyšné. Voskování materiálu zajišťuje určitou odolnost proti vlhkosti a zároveň umožňuje potravinám „dýchat“, což prodlužuje jejich čerstvost. Vosk také dodává pytlíčku pevnost a udržuje jeho tvar.

Údržba

Ta je překvapivě jednoduchá. Po použití s masnými výrobky stačí pytlíček vypláchnout v horké vodě a nechat vyschnout. V případě potřeby je možné materiál osvěžit přežehlením nebo krátkým zapečením v troubě na 90°C, což zajistí jeho dezinfekci.

Ekologický přínos

Kromě praktického využití v kuchyni nebo na výletech jsou voskované pytlíčky plně kompostovatelné. Po několika letech používání, když už nevoní tak svěže, je lze roztrhnout a použít jako podpalovače pro táborák.

Prostě ideální Survival vychytávka. 🙂

Voskované pytlíčky jsou skvělým příkladem toho, jak můžeme v běžném životě využívat přírodní a obnovitelné materiály. Nejenže přispívají k udržitelnější planetě, ale také dodávají šmrnc každodenním činnostem, ať už jde o přípravu svačiny na túru nebo uskladnění potravin doma.

Pokud vás tyto voskované pytlíčky zaujaly, podívejte se na nabídku na bushcraftshop.cz, kde najdete jak menší, tak větší verzi.

V nabídce jsou i ubrousky, o kterých jsem psal zde.

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

Zanechat komentář