Posledních pár dní mne vítr zavál na sever Čech. Konkrétně České Švýcarsko. Okolí Jetřichovic a Pravčická brána jsou dost profláknuté lokality, ale teď na podzim mimo sezonu je zde atmosféra úplně jiná. Nemám rád tlačenice, podzimní čas a horší počasí klidu nahrávalo. Tento článek by mohl někomu posloužit jako tip na výlet.
Hezký den Kraken
Bushcraftshop.cz
Sdílet
Ahoj !!!
Jsem rád, že se Vám „u mě doma“ líbilo :o)
W.
Zadní země…nekonečně krásná je právě na podzim i v zimě. Jen škoda, že ti pomatení ochranáři si myslí, že přespáním člověk škodí přírodě , ale všechno jde – aspoň je člověk tvořivější při hledání místa k odpočinku.
Hezky jste si to užili. Díky za krásný fotky!
Ochranáři nejsou pomatení. Konkrétně v této oblasti několikrát hořelo, kdyby to volně pustili, tak spousta důvodů, proč je ta oblast Národní park brzy vezme za své.
Nebudu dále komentovat nebo bych musel být sprostý. Před tím než z této krásné lokality udělali slavný park jsem tuto oblast probrouzdal křížem krážem a spal na spoustu místech, ale ještě jsem neviděl aby pod skalním převisem a na pískovém loži chytil oheň dál do lesa. Jde vidět, že máte hodně zkušeností. Jinak vysvětlete těm trempům, co tam měli kempy x let a dali do toho spoustu práce, proč přišel pitomý ochranář a ten kemp jim zničil. Jediný kdo škodí této oblasti jsou nevychovaní turisté (a že díky NP je to teď hodně velkým lákadlem takových blbounů) a ochranáři (kus od kusu, ale co jsem měl tu čest potkat, tak moc inteligence to nemělo).
Příklad jednoho z požárů: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cast-ceskeho-svycarska-shorela/r~i:article:202100/?redirected=1486999115
Průšvih navíc je těžce přístupný terén pro hasiče.
Všechny vyspělé země vyhlašují Národní parky pro ochranu nejcennějších zbytků přírody, které na Světě zůstaly. Nebýt této cílené ochrany, ztratili bychom i mnohé z těchto fragmentů. Já tam jezdil v devadesátých letech tak dva roky skoro každý víkend. Za prvé protože je tam nádherně a za druhé, že pod převisy se člověk vždy vyspal v suchu a v té době jsme moc dobré vybavení neměli. I v těch kempech jsem byl a potkával tam skvělé lidi (např. na Zlatém lvu či Ztracence). Ohně jsem tam samozřejmě také zakládal.
Tím spíš, že je to tam tak krásné, jsem ochoten se uskromnit a v některých místech omezit pohyb. Pokud máte opravdu rád přírodu, kolik by jste byl ochoten nechat prostoru pro nerušený život tamních divokých tvorů a průběh přírodníh procesů? Národní parky ČR pokrývají 1,52% území ČR. A to ještě neznamená, že je celá tato plocha nepřístupná. Přijde vám to moc? Chápu, že je to smutné příjít o kemp, ale tím, že si někde postavím srub na území, které mi nepatří, nezískávám na toto území žádný nárok. Navíc nelze zpřístupnit toto území jen někomu a opak není s rostoucím tlakem rekreujících se lidí na volnou přírodu možný. Každý si musí šáhnout do svědomí jak moc je ochoten se pro zachování divočiny dalším generacím omezit. Pro mne je necelé procento nepřístupného území celé ČR snesitelná obět a zákazy vstupu respektuji.
Super fotky! A až budete chtít navštívit také Krkonoše, mrkněte na http://www.region-krkonose.cz. Najdete zde třeba tipy na výlety, ubytování atp.! Jinak díky za článek! 🙂