V sortimentu firmy Condor jsem před časem objevil dva zajímavé batůžky. Jeden menší a druhý větší. Jsou to opravdu malé batohy, žádné vzducholodě.
Společného mají výrobce, pevný materiál a oba dva mají ve výbavě 2,5l hydratační vak.
Do delšího testování jsem si vybral větší CONDOR Fuel Hydration Pack v olivové barvě.
Mám ho v zápřahu téměř denně, už půl roku. V klidu pobere svačinu, pár drobností a poradí si i s náhradním oblečením na večer.
Výhodou je hydratační vak, který je součástí balení. Vak není žádná špička, přirovnal bych ho k modelům od Camelbaku cca 10let starým. Co by člověk chtěl za ty peníze 🙂
Pro méně náročného uživatele bohatě stačí a svůj úkol splní dobře. Široký otvor pro plnění vaku a kryt náustku potěší.
Barva náustku, vaku i neoprenový obal hadičky je vždy v olivové barvě. K olivovému batohu to sedí, ale k pískovému nebo černému už méně. Ale barva nemá na funkci vliv. 🙂
Po vybalení je hydratační vak cítit plastem a je dobré ho řádně vypláchnout teplou vodou a vyčistit. K tomuto účelu používám kombinaci ocet, kypřící prášek do pečiva a teplá voda. Po třech vypláchnutích je to ok. Tento nepříjemný plastový pocit na jazyku jsem míval i u dražšího camelbaku, takže jsem klidný.
Hydratační vak se zasouvá do batohu jednoduše po rozepnutí suchého zipu. Na můj vkus je tam sucháče málo a někdy se mi stalo, že se sucháč uvolnil. Tady se mohlo klidně přidat.
Pokud je vak uvnitř, tak je možné hadičku vysunout na levou ale i pravou stranu. Na ramenních popruzích však chybí háček na fixování hadičky a ta pak při rychlejší chůzi nebo běhu plandá. Detail.
Krytka náustku je příjemný doplněk, samotný náustek sice funkci plní, ale technicky už je v jiném století. V tom předchozím 🙂
Ještě že je zde zavírání páčkou. Vak funguje bez problému, ale uspokojí spíš méně náročného uživatele.
Záda batohu jsou lehce polstrovaná a potažená tkaninou mesh, která je sice příjemná, ale v kombinaci s jehličím funguje jako jehelníček. Je potřeba dávat pozor, kam s batohem praštíte.
Jednoduché ramenní popruhy a prsní popruh, bederák je vlastně jen širší popruh. Ale u takového batůžku jde spíš jen o fixaci batohu na zádech než o rozložení váhy na bedra.
V horní části batohu je ouško na snadnější přenášení v ruce.
Při pohledu na batoh zaujme velký panel se suchým zipem a molle vazba.
Na vazbu lze leccos navěsit, ale já to nevyužil. Panel s molle vazbou je vlastně velká kapsa krytá zipem.
Po rozepnutí vidíme velkou mesh kapsu uzavřenou zipem a velký prostor blíže u těla. Tam se vejde třeba tablet, a aby nevypadl, tak je zde popruh s přezkou. Mezi tyhle dva prostory můžete nacpat spousty drobností anebo využít panel se suchým zipem a umístit zde třeba zbraň.
Na vršku batohu je panel se suchým zipem na nášivku a pod ním se ukrývá polstrovaná kapsa na brýle, foťák nebo telefon.
Tak a dostávám se k hlavní komoře batohu, která v klidu pojme lahev na pití, svačinu, pláštěnku a spousty dalšího vybavení. Na to jak malý batoh to je, tak se do něj vejde dost věcí.
Blíž k zádům je jedna otevřená kapsa, jinak je prostor volný a polstrovaný jemnou látkou.
Ve spodní části batohu, na obou bocích jsou dvě malé podlouhlé kapsy na zip. Do kterých se vejde třeba svítilna nebo teleskopický obušek.
Tak stručný popis máme za sebou a teď něco z praxe.
Plně naložený batoh na zádech sedí dobře a někdy jsem rád využil prsního popruhu, který po zapnutí trošku rozloží váhu a ubere jí z ramen.
Nikde nic netlačí ani při špatném naložení batohu. Za to vděčí vaku na vodu, který zde funguje jako rám batohu. Batoh má dobrý rozměr, příjemně vyplňuje celá záda a dobře sedí.
Není nepromokavý, ale chvilku dešti odolává. Zasloužil by si pláštěnku.
Už ze začátku se na batůžku nacházelo několik uvolněných nití, které jsem nijak neupravoval a jen jsem je pozoroval. Nikde se nic nepáře a to je dobře. Jsou to tedy jen nezačištěné detaily.
Na porovnání jsem si ještě vzal menšího brášku CONDOR Hydration Pack, který nemá tolik kapes a celkově je ještě jednodušší.
Po rozepnutí bočního zipu se objem zvětší.
Má v základu stejný vak o stejném objemu. Rozměr zad je stejný, jen bederák je ještě tenčí popruh než u většího brášky. Celkově je to prostě menší bráška ☺
Také je levnější. Takže máte na výběr jak v barvách, ceně, tak i velikostech.
Po dobu co jsem batoh nosil, jsem nezaznamenal nic závažného, proč bych batoh nemohl doporučit. Mám rád tyhle batohy na hydratační vak. Už 16let používám zhruba stejně velký batůžek od firmy SPM Liberec, který se už bohužel nevyrábí.
Proto jsem hledal nějakou náhradu. Né, že by Hydro SPM nějak končil službu, ale někdy je potřeba nosit něco méně nápadného.
Jak už jsem napsal dříve, tyhle dva batůžky jsou ideální na jednodenní výlety s dostatečnou zásobou tekutin a velmi příjemným poměrem cena/výkon.
Hezký den bez žízně přeje Kraken
Zkoušel jste někdo vyměnit vak za jiný?
jojo vyměnil jsem za Source, to je jiná liga. 🙂
Jojo o to mi právě šlo. Takže pásne v pohodě. Díky za odpověď.