Ochrana hlavy je důležitá. Vždyť tam máme všechny vědomosti potřebné k přežití jak v přírodě, tak i v civilizaci. 🙂
Ale teď vážně. Chci psát o ochraně hlavy síťkou, říká se jí moskytiéra. Pokud nosíte dlouhé kalhoty a rukávy jako já, tak už zbývá jen málo míst, kde Vás bude hmyz obtěžovat.
Repelenty fungují omezenou dobu a hlavně někde nefungují vůbec. Své o tom můžou mluvit návštěvníci Švédska nebo Finska v letních měsících. Létající havěti je tam tak milion na metr krychlový 🙂
Síťku na hlavu používám řadu let. Klasickou, obyčejnou z army shopu. Už je řádně roztrhaná a je na čase jí vyměnit. A tak jsem se rozhlížel po světě a říkal jsem si, zda se vývoj zase o kousek neposunul. A ono jo.
Nejvíc jsem ochranu hlavy používal při pozorování anebo průzkumných akcích v armádě. Průzkumník, který se ohání kolem sebe a pleská rukou komáry, co mu pijou krev, je hned odhalený.
Obyčejná síťka se nasadí na klobouk nebo čepici a chrání hlavu a část krku. Jenže tenhle kousek je jiný, je delší v přední i v zadní části. Tohle prodloužení zakrývá jak část hrudi i část zad.
Aby to celé drželo tam kde má, jsou zde pružné gumičky s olivkou. Stáhnete si to, jak potřebujete a hmyzáci jsou nahraní.
Vypadá to jako blbina, ale funguje skvěle.
Můžete mít rozepnutou košili a větrat a stejně vás nic nepokouše.
Za mě velice dobrá vychytávka. Jsou prostě místa a situace, kdy budete moc rádi, že tohle máte u sebe.
Síťka se dodává v miniaturním balíčku. Ten se vejde i do malé kapsy u kalhot a váží prd. Prostě ideální pomocník na cesty.
Od jara do podzimu se síťka hodí. Také s ní můžete přikrýt svačinu, když si potřebujete odskočit anebo i v nouzi nasbírat lesní plody.
Přes síťku je i dobře vidět, můžete dál pozorovat, co potřebujete a nebudete muset zahánět trkače 🙂
Hezký den a minimum kousanců na krku a hlavě přeje Kraken