Praktický pomocník pro vícedenní toulky přírodou…

Sdílet

10 komentářů

  • Jelikož švéda aktivně užívám už drahně let,poradim Tě jednoduchý fígl.Taky jsem s tim z počátku trochu bojoval.Stačí inkriminovanou část řemení máznout mýdlem a je vystaráno.Výhoda,že to i dlouho vydrží….

 1. Taky mám tenhle batoh, z boku na konstrukci 2ma řemínky přidělané pouzdro na 4dílný muškařský prut 🙂 Jediná nevýhoda batohu je, že nemám čas být s ním venku celý týden 🙂

 2. Zdravím. Také jsem vlastníke „Švéda“ opravdu vrže , kde se má promáznout…??
  Jinak maximální spokojenost. Zahlédl jsem je na zahraničním webu a jinak u nás pořídil do 500,-Kč… super. Mám rádost, že má rám. Čerpám informace kde co na něj nabalit a na tomto webu jsem nabral inspiraci….. přeji všem co jej vlastní ať vám slouží stejně dobře jako ten můj. Radim z Teplic.

  • Promáznout se musí ty dosedy. Musí se povolit, namazat mýdlem a zase zavázat. Gero má naprostou pravdu mám to mázlý přes rok a vůbec to nevrže.

 3. Človíčku, mluvíte mi z duše, sehnat v dnešní době solidní krosnu je fakt problém. Řeším to posledních pár měsíců taky.
  Za ty peníze je tahle samozřejmě super, o tom žádná.
  Ale chci jí právě kvuli objemu na zimu, a jakkoliv je video zabalení zajímavé, tak přesně tohle nechci od podzimu do jara podstupovat, přehrabávat celý batoh v blátě kvuli každé věci, anebo řešit, zdali se mi tam ten tlustej svetr a palčáky vůbec v zimě vejdou. Imho je zimní použitelný a pohodlný objem tak 65 l a víc (váha se až tolik proti létu nemění, ale objem nezbytného zabaleného na zimní čundrování naroste nechutně).

  Což je přesně ten důvod proč chci krosnu, v těchto objemech je o dost lehčí a do přírody vhodnější než ty současný alpinistický duhový předražený nesmysle, o větrání zad, únosnosti příležitostných těžkých nákladů a organizaci věcí do separátních kapes ani nemluvě.

  Optimální menší krosna imho vypadá např. takto:

  http://www.alpsmountaineering.com/images/p/Zion-2014.jpg
  http://www.alpsmountaineering.com/images/p/Zion-2014-Back.jpg

  váha 2,2kg, objem 64 l plus místo dole na zimní nepéřový spacák/karimatku/stan/sněžnice/otep dřeva/stativ/bečku rumu…prostě dle potřeby)

  ..bohužel to afaik nikdo do Evropy ani nevozí, ani obdobný (váha, objem, odolnost materiálu, nastavitelnost, opravitelnost, akceptovatelná cena) v Evropě (už) nedělá…

  ..mno a tahat fullsize loveckou krosnu to fakt né, sice unese klidně 80 kilo (tedy…ta krosna ano, já nikoliv) ale taky má 3,7kg mrtvé váhy, to už by nebyla zábava, to by byla práce 🙂

 4. Matejka (redaktor) 10.12.2015 v 7.48

  A jak se dá sehnat u nás, resp. jak bych se k němu „dostal“…..Jinak díky za tip:-)

Zanechat komentář