Na některé akce je třeba se připravit doma. Zabalit energii na cesty. Jedna z možností je udělat si müsli placky. Receptů najdete mnoho. Já se snažím doma nic nevyhazovat, a proto tento recept bude jiný než ostatní.

IMG_7956

Müsli placky

Základem jsou samozřejmě ovesné vločky. Druhou největší ingrediencí je ovoce. Abych vše využil na maximum, projedu vybrané ovoce odšťavňovačem. Získám tak dobrou šťávu a odpad použiju. Připravil jsem si dvě jablíčka, pomeranč a citron. Jablíčka zbavím jádřinců a citron s pomerančem oškrábu škrabkou na brambory. Svrchní vrstva je plná chemie. Ale ta vnitřní bílá vrstva má hodně potřebných látek, klasickým loupáním však vše vyhodíte.

 

IMG_7957

IMG_7958

Smíchám tento „odpad“ s ovesnými vločkami. Přidám ořechy a semena dle chuti.(vlašské ořechy, buráky, mandle, lněné semínko, slunečnicové semínko.) V teplém mléce si rozpustím med. V případě potřeby zahustím vločkami a dochucuji skořicí.

IMG_7959

Rozmíchám do správné konzistence a dám na plech. Můžete buďto zakrýt celou plochu plechu a pak nařezat lze vzniklou hmotu nařezat na placky, anebo je možné udělat rovnou placky. Vrstva je dobrá tak 1cm. Šupneme do trouby na 130-150stupnů a pečeme přibližně na hodinu.

IMG_7961

IMG_7960

IMG_2764

Výsledek je super! Je lepší skladovat v lednici. Přeci jen zde není žádný cukr. I když věřte, že tohle moc dlouho nevydrží…vše se rychle sní.

IMG_2779

IMG_7967

Sušená vajíčka

Sušená vařená vajíčka jsou zajímavým doplňkem stravy. Po usušení vydrží až 4 týdny a v mrazáku až 2 roky. Vím, dají se koupit, ale věříte tomu, že obsahují vše, co tam má být ?? Já ne. 🙂 Hlavně, já si vajíčka napřed uvařím a pak nakrájím a usuším.

IMG_7962

IMG_7963

IMG_7964

V mixeru rozmixuji na prach, aby se mi vše pěkně smíchalo. Výsledkem je hotová potravina, která se už nemusí tepelně upravovat. Můžu je jíst po lžičce sušené, přidat do polévky nebo do do salátu. Můžu je na pánvi zalít vodou a po nabobtnání je klasicky dosmažit.

IMG_7965

IMG_7966

IMG_7969

IMG_7975

IMG_7976

Například v salátu jen z přírodních surovin, (tráva a lupena) je vajíčko vítaným zpestřením.  Největší výhodou je samozřejmě skladnost. Přenášet syrová vejce je trošku náročnější. Sušená vejce nacpu do plastové nádobky od sirupu a pohotovostní dávku do polotovaru PET.

Hezký den přeje Kraken

 

Sdílet

8 komentářů

  1. Dotaz ohledně placek: Jde to nějak udělat i bez odšťavňovače? Třeba místo pomeranče rozinky?

    • Díky, po pravdě se tyhle placky u nás dělají dvakrát do týdne a jsou prostě stále na talířku. Dělám i variantu na slano ale o tom až jindy.

  2. taky jsem to jednou dělal, sice bez ovoce, jen vločky, rozinky, směs ořechu, pořádně zalít medem a dát sušit do trouby… akorát se mi to rozlamovalo a nedželo tvar, jinak ale lahoda a totální závislost!!! 😀 všem doporučuju:D

  3. Mlíko jsem tam nedal no, já našel recept někde na netu a to bylo bez mlíka. Příště vyzkouším s ním, dík za tip 😉

Zanechat komentář