29.07.2015 / Kategorie: Vybavení / Napsal: Kraken666 / Komentáře: 4
Dnešní článek bude o solárních lampičkách CoelSol LUNA. Šikovná věcička na cesty.
Dnešní článek bude o solárních lampičkách. Tyhle dvě lampy jsem řádně otestoval, abych zjistil, zda je zařadíme do prodeje.
Po vybalení v Šumperku na prodejně Bushcraftshop.cz jsem je nenafouknuté dal na přístrojovku auta a vyrazil na cestu domů.
Jedna lampa má ukazatel stavu nabití a druhá ne. Při vybalení ukazatel blikal na 25% a po dojezdu domů, cca po 5 hodinách, plně svítilo 100%. Večer jsem obě lampičky zapnul a nechal svítit do rána. Ta s ukazatelem nabití zhasla po 8 hodinách a ta druhá po 9 a něco 🙂
Další dny jsem předal testování lampiček svým holkám. Byl to opravdu zátěžový test. Lampy po nafouknutí vypadají jako balon, a tak se kutálely po pokoji, venku i plavaly v bazénu. Večer pak osvětlovaly vnitřek stanu až do rána a přes den se nabíjely před stanem. Také jsem je přivázal vyfouknuté na batoh a nechal při pochodu nabíjet.
Zkusil jsem je naprosto vybité nabíjet za deštivého dne…není to žádná sláva, ale na cca 50% se za den nabijí.
Díky průvlekům je můžete přivázat kamkoli, anebo je snadno nést v ruce. Lampy jsem zaháknul i za řidítka kola a nechal je při jízdě nabíjet. Večer mi pak lampy zpříjemnily posezení u vínka na terase. Prostě taková blbinka, která mně nadchla.
Je to příjemný doplněk na cestování a kempování. Také je doma nechávám svítit jako orientační světlo, když chodí děti večer na záchod. Ráno je dám na parapet a večer jsou zase připravené k použití. Tenhle produkt rychle zařadíme do prodeje na BUSHCRAFTshop.cz. Je to praktická věcička, která se všem v mém okolí velice líbí. Jednu si dám do auta a druhou nechám doma.
Přidám pár parametrů dle výrobce.
•absorbuje sluneční paprsky přes den a svítí v noci
•voděodolná, kompaktní, lehká a jednoduše použitelná
•flexibilní a odolná! Perfektní pro outdoorové aktivity!
•Nabíjecí čas: 8 hod slunečního záření pro plné nabití
•Čas použití (při plné baterii):
◦silné světlo 4~5 hod
◦slabé světlo 9~10 hod
◦blikání 10 hod
•10 LED did
•zabudovaná baterie 3,7V 1000 mAH
•solární panel: 0,6W (5V/120MA)
•materiál: voděodolný PE
•rozměry:
◦nafouknutá: 13,5 * 12,5 cm
◦vyfouknutá: 13,5 * 2 cm
◦slabé světlo 9~10 hod
◦blikání 10 hod
•balení (1 kus): 2 * 13,5 cm, váha: 100 g
dne 31.8.2015 v 16.45
Ahoj. Ta lampa se mi dost zamlouvá, jen by mě zajímalo, jestli má nějaký vypínač nebo se rozsvítí sama při setmění jako to dělají zahradní solární světýlka?
Dík
dne 3.9.2015 v 16.07
Vypínač tam samozřejmě je. je vidět na fotkách mezi solárním panelem. To červené!!! a na videu je vidět jak vypínač funguje. 🙂
dne 3.9.2015 v 20.24
Děkuji. Jsem většinou na telefonu takže jsem tam prd viděl 😀 Video se mi ani nepřehrálo. Ale už vím. Lampa poputuje ke mně 😉
Díky (y)
dne 23.2.2016 v 23.34
Solární lampička je jistě dobrým doplňkem na cesty, pokud chcete mít zajištěn další nezávislý (nouzový) zdroj světla. I když je délka svícení na jedno dobytí docela ucházející raději bych tento zdroj světla použil v příp., kdy se člověk na cestě zpozdí a je nucen již za tmy bivakovat či si ještě rychle uvařit. Zavěsíte ji např. na svoji hůlku či nejbližší větev a máte osvětlený dostatečný prostor i při nižším výkonu. Já vlastním hranatý model téže značky, taktéž s indikátorem dobíjení, avšak s matným plastem. Ten funguje jako dokonalý difuzor, takže světlo neoslňuje a rovnoměrně osvětluje okolí. Nepotřebuje proto ani clonu na spodní straně lampičky. Jediné co je třeba mít na paměti je to, že doba nabíjení cca. 8-10 hodin platí pouze pro plný sluneční svit za jasného dne. Pokud je pod mrakem, či za umělého osvětlení (v místnosti pod lampou), nelze s jejím dobíjením moc počítat. Taktéž Li-on baterii je dobré pro její max. výdrž a životnost nejprve několikrát zcela vybít a opět nabít. Prodává se i stejná verze s možností měnit a svítit v 7 barvách nebo nenafukovací kruhová verze s magnetem.