logo

Bushcraftportal.cz

Esee Avispa destrukce

28.06.2016 / Kategorie: Nože, Sériová výroba, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 13

Dnešní článek bude plný prasáren. Ne, nebojte se, budu jen ničit jeden zavírací nůž.

DSC01251

Proč? Protože se vrátil z reklamace, drhnul při otevírání.

DSC01242

Vzal jsem si ho do parády a rozhodl se, že zjistím limity tohoto nože.

DSC01254

Je to zavírák. Takže se dá velice rychle rozlomit na dvě půlky. Ale to jsem nechtěl. Zjišťoval jsem odolnost framelocku a celkovou odolnost nože.

DSC01240

Nechoval jsem se k němu zrovna hezky. Chvilku jsem s ním sekal, pak štípal polínka, pak jsem ho zabouchal do špalku a nakonec jsem s ním házel.

DSC01250

DSC01252

DSC01253

Házet neumím a ještě jsem se snažil, abych se netrefoval. Avispa dostala řádně zabrat.

DSC01247

 

 

Až na pomačkaný plast na zadní části ručky, nůž vše přežil.

DSC01243

Trošku se povolil středový šroub a zámek zapadá dál, než je obvyklé.

DSC01257

DSC01258

DSC01256

Ale nůž je stále funkční a dokonce se otevírá lépe než dřív. Takže jsem vlastně vyřešil reklamaci. Pokud potřebujete opravit svůj nůž, tak sem s ním ☺

DSC01244

Nééé, takhle se k zavíráku nechovejte. Tenhle článek berte jako fórek. Musím však říct, že mne tenhle lehký a placatý nožík překvapil svojí odolností.

DSC01246

Mrkněte na video.

 

Ty hody vypadají strašidelně…fakt jsem se snažil netrefit. 🙂

Hezký den přeje Kraken

13 komentářů

 1. Zdenek
  dne 29.6.2016 v 9.42

  Asi to kazdy vnimame jinak. Obecne nesnasim, kdyz se zamerne nici nastroje tim, ze se zneuzivaji pro ucely, na ktere primarne nejsou urcene. Je to neco, jako kdyby soustruznik testoval soustruh pro obrabeni kovu tim, ze by zkousel co to udela, kdyz bude soustruzit kamen a jestli to ten stroj vydrzi. Taky by to byl test, ne??
  To, co jsi predvedl, povazuju za detinske, ba primo za diletantske. Veci se prece testuji na cinnostech, pro ktere jsou zamyslene. No a kdyz pak vidim manika, ktery se snazi, aby byl v jiste komunite respektovan, pri takovem pocinani, tak si pomyslim svoje.
  … a ten buškraft se prece snazis prezentovat jaksi obecne a tomu by melo odpovidat celkove chovani.
  To, co jsi predvedl svede kazdy kluk ve veku 10 az 15 let, nez mu dojdou souvislosti. Nekdo to ma ale zastydle pro cely zivot.

  • Recenze na Avispu je v jiném článku. Tahle konkrétní kudla mi přistála na stole s tím, že nejde otevírat, že drhne. A že si s ní můžu dělat co chci. Také nerad ničím věci. Ale tohle byla příležitost podívat se s kudlou za hranice běžného užívání. Ano dá se zničit i jiným rychlejším způsobem. Každá má možnost vyjádřit názor, to respektuju. A přiznám se, že jsem ještě nedospěl a jsem stále dítě. Umím to veřejně přiznat a nestydím se za to.Hraju si, baví mne to. Destrukční článek je spíš pro odlehčení. Pokud to nechápeš, nebo Tě to pohoršuje ok tak stačí nečíst. A budeš mít klid.

 2. Zdenek
  dne 29.6.2016 v 10.11

  Tady nejde o muj klid, ten si vzit nenecham. Ale je treba se zamyslet, zda pi**viny tohoto typu nebudou nekoho inspirovat. Znas to, clovek ma vzdy tendence brat si spatny priklad. Jinak si uzij pekny den.

 3. stenly
  dne 29.6.2016 v 20.38

  Cituji: „Dnešní článek bude plný prasáren.“ Z čehož vyplívá, že Kraken taky nezničí jediný nůž, který má zrovna v kapse s sebou někde v „divočině“. Chtěl jen ukázat co nožík vydrží, což může být rozhodující faktor pro spoustu lidí ohledně koupě.
  Já děkuji za pěkný testík.
  ps: ono při troše dobré vůle se dá zničit všechno. o)))


Zanechat komentář