Everyday Carry je zkratka pro věci, nebo vybavení, které má člověk u sebe každý den.  Asi mi dáte za pravdu, že peníze, doklady, karty a klíče má u sebe každý a skoro pořád. A takové věci je potřeba někam dát. Sám jsem používal různé organizery a peněženky nebo sumky od firem jako je Maxpedition anebo 5.11. Jenže znáte to, někdy nějaký chlíveček nebo funkce chybí a jindy je organizer moc velký. Inu sedli jsme si s kolegou a na papíru vznikal jeden nákres za druhým. Další dny pak u šicího stroje dávají děvčata našim představám jasný obraz.

 

Jako první přichází na řadu obal na zápisník.

Idea byla jasná, zápisník k němu tužku a pár vizitek. To se na jednání nebo na zapsání okamžitého nápadu vždy hodí.

Rádi používáme ty odolné zápisníky, ale po drobné úpravě se do obalu vejde i obyčejný levný sešit. Rozměr rozloženého obalu je 200 x 160 mm. Uvnitř jsou dvě přihrádky, kam zasunete zápisník. A dva chlívečky na tužky. Z venkovní strany jsou dva otvory na vizitky nebo platební kartu.

Obal je vyrobený z pevného voskovaného plátna o gramáži 600g/m2 a olemovaný je pevnou lemovkou. Logo s plamínkem je kožené. Díky tvrdému materiálu si obal stále drží tvar, i když je prázdný. Voskovaná bavlna je odolná proti mechanickému poškození a je voděodolná. Při používání se může stát, že bude obal chytat patinu a budou na něm stopy, jak se vosk v plátně jakoby láme. Pokud se Vám taková patina nelíbí, stačí jen chvilku obal pofoukat fénem a je jako nový.

Spolu s tímto obalem přišel na řadu i mini obal na karty nebo na vizitky.

Vizitky můžete uložit do dvou vnitřních přihrádek. Anebo do jedné venkovní. Také se dá tento organizer použít jako mini peněženka. Jen nesmíte mít moc drobáků. V otevřeném stavu měří 130 x 110 mm a materiál je stejný jako na obalu na zápisník.

Další dva organizery jsou dělané z moderních materiálů jako je cordura, gumová pružidla a zipy.

 

Větší EDC organizér má zapínání na zip. Po rozevření má rozměry 240 x 170 mm.

Na přední straně je malá kapsa a na ní velcro panel na jmenovku nebo nášivku. Na zadní straně je molle vazba. Uvnitř organizeru najdete na jedné straně gumová pružidla a to hned ve dvou vrstvách. Na protější straně jsou dvě kapsy, které pojmou třeba cestovní pas anebo doklady. Také jsou zde dva tunýlky na tužky.

 

Organizer je záměrně plochý, aby nebyl moc velký. EDC by nemělo překážet.

Poslední je organizer na karty.

Určitě to znáte. Chcete jen v kraťasech vystřelit k vodě a peněženka trhá kapsy. Stačí jen kousek výztuhy, cordury a pár gumových pružidel a je to. Osobně tam mám nacpáno 10 karet, občanku, řidičák, vojenský průkaz, zdravotní kartu a pár dalších kousků. Z druhé strany je kapsička s velcro panelem a za ní mám lupu a trochu peněz. V kapse tenhle prcek nepřekáží a potřebuju ho skoro každý den.

 

Je mi jasné, že se tímto počinem nemusíme trefit do noty každému. Každopádně u mne tyhle kousky vystrčily peněženky na okraj zájmu. A asi na dobro.

Jak už jsem ukazoval dříve, vyrábíme i jiné organizery se suchým zipem, které se dají připnout do brašen nebo batohů. Pokud chcete, tak se mrkněte ZDE

Pokud budete mít nějaké nápady na vylepšení anebo nápad na nějaký praktický organizer, tak nás neváhejte kontaktovat. Budeme rádi.

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

3 komentářů

  1. Přeji hezký den,
    Mám jen dotaz: u většího organizéru je zav. nůž. Co je to za typ? Děkuji a přeji všem vespolek hezký advent. T.V.

  2. Dobrý den, váš organizer je super, ale navrhl bych malou úpravu/vylepšení, chcete-li. Tak kde jsou 2 kapsy+ organizer na tužky, bych doplnil stejně gumy jak jsou na levé straně.

    Dále, do obalu na sešit bych provedl malé vylepšení , aby se dal i použít blok co má vazbu nahoře a otvíra se nahoru! Zvazte moje návrhy. J. Č.

Zanechat komentář