Pytlík na sběr plodů, bylin a dalších věcí, které najdete v přírodě, není žádná novinka. Běžně se používal v různých provedeních už dlouho. Osobně jsem řešil sběr do bavlněného pytlíku, nebo do čepice a přinejhorším do kapsy.

Myšlenka udělat skládací pytlík s průvlekem na opasek nám v hlavě vrtala už dlouho. Proběhlo pár prototypů a nakonec byla zvolena varianta koženého nosného systému s průvlekem na opasek a skládacího pytlíku z voskovaného plátna. Kůže je jasná, je odolná a hezká. Ale proč na pytlík voskované plátno? Je to jednoduché. Voskované plátno dobře drží tvar, takže se křehčí věci nepomačkají. Také nenasákává vodu a nešpiní se. Takže po použití na sběr plodů se jen opláchne a je čistý. Materiály zvolené na finální pytlík na sběr jsou luxusní a drahé. Výsledek však stojí za to. Na opasku není váček cítit a ani nezabírá moc místa. V zabaleném stavu měří jen 90 x 80 mm a hloubka je 40 mm. Váha pak 130 g.

Pokud nenosíte opasek, můžete pytlík připnout na bederák batohu nebo na boční popruhy batohu. I když máte silnou přezku na bederáku, tak si můžete jednoduše připnout pytlík díky dvěma drukům. Pytlík je ke koženému nosnému systému přišitý pevnou voskovanou nití. Každé zakončení je olemované černou lemovkou, takže nikde se nic nepáře a netrčí nezakončená látka. V horní části je stahování pomocí lanka a olivky. Stahovací šňůrky vychází z pevné kůže. Pytlík je bytelný a unese i dost těžké věci. Nevypadá jako velký pomocník, ale zdání klame. Pomůže Vám při sběru hub, plodů, bylin nebo třeba troudu. Díky průvleku na opasek je hned po ruce, když ho potřebujete. Dá se nosit i na krku.

 

Nouzově se v něm dá přinést voda na zalití ohniště. Není udělaný na přenášení vody, ale několik desítek metrů jste schopní v něm přinést cca tři litry vody. Voda několika místy prokapává, ale není to nic hrozného, jako nouzová nádoba to stačí. Nosnost je neuvěřitelná. Mrkněte, kolik pobere piv 🙂

Rozměr pytlíku je 230 mm šířka a délka 260 mm. Mimochodem obsah pytlíku je tak akorát jedna porce bylin na salát pro jednu osobu.

 

Vandrovací pytlík je jeden z prvních produktů z voskovaného plátna. Do budoucna budou další.

Málem bych zapomněl napsat, že voskované plátno pochází z Anglie, ale kůže, druky a práce je ryze česká. Vše zpracované v naší dílně v Šumperku, vyrobeno v České republice.

 

Pozor od 1.2.2018 je skladem nová barva viz fotky. Barvy kůže se můžou malinko lišit. Přeci jen má foťák trošku jiné podání barev. Díky Kraken

 

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

10 komentářů

 1. Zaujalo, hodně. Jak snáší voskované plátno opakované balení?
  Nebude se to trhat/lámat v ohybech když se to skládá pořád stejně ? Na průvlečce na opasek by mohl být kroužek nebo D kroužek.

  • Ahoj, voskované plátno máme na EDC batozích a každý den je taháme. Vršek je rolovací jako loďák. Nikde se nic neláme. Jsou v oběhu cca dva roky.

 2. dobry den,
  jak je vase dilna vytizena? mám vlastni napad a hledam odborniky na outdoor vybaveni se kteryma bych mohl muj projekt realizovat, vyvoj, reseni navrhu, material atd atd.
  meli by jste zajem o spolupraci?

 3. Ahoj, neplánujete i verzi, kde by ten koženej pásek byl jinak uchycenej? Zdá se mi, že po roezevření jeho horní část přesahuje přes pytlík a že bude překážet, když do pytlíku budu něco na slepo házet. Líbila by se mi verze, kde by pásek přesahoval poutko jen o 2cm s tím, že by tam byly druky „samci“ pásek by pak šel dolů na jeho konci by byly druky „samice“. Takže při rozevření by celej koženej pásek visel dolů podlél sáčku a nahoru do otvoru nic nepřesahovalo…

  • Ahoj neplánujeme změny. Ano po otevření to tam malinko překáží. Ale zkoušelo se víc způsobů zavírání a tenhle se nám líbil nejvíc.

 4. Je to dokonalý. A kdo má připomínky tak ať ukáže svuj“prototyp“ do té doby todle u mne zůstává top top top

Zanechat komentář