Je opravdu tenká, takže jí dáte do kapsy nebo tašky a ani neucítíte, že jí máte. Váží jen 30 g, a když fouká, tak je člověk za tohoto drobka rád.

Vyrábí se v několika barvách, ale já mám černou a khaki. Khaki do lesa a černou do města. Není to žádný módní výstřelek, v té čapce mám hlavičku, jako z prdu kuličku, ale to nevadí, hlavně když je teplo.

 

Střih je jednoduchý, anatomický. Nikde nic navíc. Vejde se i pod přilbu a toho si cením. Pamatuji na kolegy vojáky, jak se snaží nacpat pletené kulichy pod helmu. Další věc, které si velice cením je její schopnost rychle odvádět pot od těla a schnout. Paráda.

Další paráda je udávaná záruka 4 roky a doživotní servis a přitom cena je víc než příznivá – necelých 250 Kč.

S tilakovkou jako jí doma říkáme, jsem prošel mnoho míst a všude makala dobře. Ať už to byla česká Šumava anebo norské fjordy.

Dlouho jsem váhal nad článkem na tuhle čapku. Ne proto, že by byla špatná, naopak, je skvělá.

Ale jak je jednoduchá, tak vlastně skoro není o čem psát.

Nezbývá než vřele doporučit.

Na závěr alespoň něco o použitém materiálu:

Polartec® Power Stretch®

Vysoce mechanicky odolný, obousměrně elastický úplet s vynikajícími termoregulačními a transportními vlastnostmi. Dvouvrstvá konstrukce: svrchní vrstva odolná proti žmolkování, vnitřní počes dobře odvádí pot. Materiál vhodný i pro základní vrstvu. Ideální pro outdoorové sporty vyžadující volnost pohybu.

Složení materiálu: 58 % PES, 35 % Nylon, 9 % Spandex

Tolik k oblíbené čapce. Podle fotek je jasné, že zimu si už bez tilakovky neumím představit.

YouTube player

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

3 komentářů

  1. můžu potvrdit – mám taky černou a zelenou a jsou perfektní. V pletených se mi paří hlava, navíc profouknou a je jich plná kapsa… Tyhle jsou pravý opak. Navíc to Tilak nijak nepřehnal s cenou….

Zanechat komentář