Testoval jsem pohodlnost nošení, pevnost materiálů, švů a podobné věci. Už tenkrát jsem věděl, že budu chtít Zálesákovo bratříčka, něco malinko šmrncnutého military.

Něco odolného 🙂 

Celkové rozměry jsme chtěli zachovat.

šířka: 260 mm

výška: 600 mm 

hloubka: 170 mm

objem: 25 l

Hmotnost: 1300 g Zálesák a Warrior 1500g
Materiál batohu 100% Polyester KTX(PU zátěr)
Objem 25L

Někdy na začátku léta 2018 vzniknul prototyp a ten jsem od té doby nosil skoro pořád. Už po pár týdnech bylo jasné, že by to na Molle vazbu chtělo pevnější popruh. A když na Molle, tak už rovnou na celý batoh.

Ten svůj testovací jsem nosil pár měsíců a teď se můžete podívat na finální Molle batoh Warrior zatím v černé barvě, ale ta zelená a možná i další barvy budou následovat.

Tvarovaná záda s materiálem mesh

Píšťalka na prsním popruhu

Molle vazba na bederáku

velké velcro panely

Každý popruh zakončený stahováním

V kapse víka je plastová přezka pro zajištění drobností jako klíčů apod.

Hned podle prvních fotek vidíte, že bágl značně změnil tvář. Zdá se větší než Zálesák, ale není tomu tak. Je na chlup stejný, co se týče rozměrů.

Co se tedy změnilo? Na bederáku nejsou kapsy na zip. Na boční straně batohu nejsou kapsy na lahev. Naopak přibyla Molle vazba, která je teď v dolní části i na víku batohu. Také boky a záda jsou pošité Molle vazbou s tím, že horní část Molle vazby je pošitá velcro páskama na různé jmenovky nebo nášivky. Molle vazba je kompatibilní s ostatními výrobci, a tak je možné na batoh připnou jakoukoliv sumku s tímto systémem.

Příklad uchycení molle

Mollečko je i na bederáku.  Další drobná změna je uvnitř batohu, kde je v místě kapsy na hydratační vak, průchodka na hadičku je jak na levou tak i pravou straně, také panel velcro pro uchycení doplňků organizérů anebo pouzdra na zbraň. Na protější straně je velká kapsa na zip, která pojme třeba časopis velikosti A4.

Prodloužily se všechny popruhy, na koncích jsou zakončené patkou se suchým zipem. Ten když budete zapínat, tak nezapomeňte ho rolovat tak, aby nezůstávaly odkryté ty háčky, které se pak zachytávají o oblečení a způsobují hluk.

Batoh lze díky Molle Vazbě ověsit ze všech stran a zvětšit si tak objem neseného materiálu. Výhoda tohoto systému je jasná. Batoh má menší rozměry a v případě potřeba se dá připnout vše potřebné z venku. Z naší produkce jsou to obaly na US čutoru 1l, nebo na lahev Klean kanteen 1.2l, obal na plachtu, obal na karimatku, organizmy nebo univerzální sumka. Samozřejmě je možné sáhnout po produkci jiných firem, například Condor, Maxpedition, Helikon a další.

Vnitřní velcro panel , třeba pro uchycení zbraně a doplňků.

Batoh jsem nosil ověšený různými doplňky a i slušně narvaný třeba Pet lahvemi s minerální vodou. Zkoušel jsem zaháknout karabinu za Molle vazbu a plný batoh jsem za tu karabinu zvedal anebo přenášel pouze za boční stahovací popruh apod. Batoh má stejné šití i materiál jako Zálesák, na jehož brutální test se můžete podívat zde. 

Tenhle batoh jsem takhle zničit nechtěl. Myslím, že je to zbytečné. 

Snažil jsem se zde popsat vše potřebné, zbytek je vidět na fotkách a také na videu. 

Sdílet

4 komentářů

  1. Smekám. Vypadá to, že nsd provedením tohoto batohu opravdu někdo přemýšlel. Opravdu skvělá práce, alespoň podle toho, co jsem zhlédl v recenzi.

  2. Baťoh vypadá super, fakt bych do něj (té zelené verze) rád šel, ale těch 25l je pro mě prostě moc malý objem – zná to určitě každý chlap, kterej vyráží na víkendy s manželkou a dvěma dětma. Chystáte i větší verzi kolem 40-45ti litrů?

  3. Ahoj, chci se zeptat jak si vyryl ty informace o sobě do těch psích známek. Předem děkuji za odpověď.

  4. Neplánuje se třeba 40l verze? Je to fantastickej koncept. A případně jak je voděodolný vnitřek batohu bez překrytí?

Zanechat komentář

Bushcraftshop.cz