logo

Bushcraftportal.cz

Lahve NALGENE WIDE MOUTH 500ml a 1000ml

12.03.2019 / Kategorie: Hygiena, Lékařství, Nástroje, Potrava, Přežití, dovednosti, První pomoc, Voda, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 7

Lahve Nalgene se širokým hrdlem zná asi každý. Litrovka je už etalon mezi lahvemi na pití. Nalgene však vyrábí i jiné lahve a dokonce i lahev podobnou klasické US čutoře.

USku mám několik let a používám ji velmi často.

 

V dnešním článku bude řeč o lahvích se širokým hrdlem.

Široké hrdlu má řadu výhod, dobře se napouští, dobře se čistí a dá se v ní díky širokému hrdlu přenášet hodně věcí.

Předností této lahve je i cena, která nemá na trhu konkurenci. Pokud tedy nesáhnete po něčem bezejmenném z tržnice. U Nalgene máte jistotu kvalitního zpracování a zdravotní nezávadnosti. Lahev je odolná a vydrží roky. Můžete v ní chovávat i horké nápoje a při čištění použít i myčku.

Já jsem si lahev pořídil v modifikaci Woodsman v litrové verzi. Dětem jsem pořídil také Nalgenu, ale jen 500 ml a každá má jinou barvu Znáte to, aby se nehádaly ☺

U dětí mají Nalgenky úspěch a používají je doma i na cestách. Výborná je i pojistka proti ztrátě víčka. Lahve dobře těsní a díky zdrsnění na víčku jdou dobře povolit i utáhnout.

Já jsem si tu svojí dotunil ductapem, který mám teď krásně po ruce. Nalgena jde nasadit na hrnky Pathfinder 700ml nebo GSI outdoors 500 a 700ml.

Spolu s hrnkem jdou dát do našeho obalu Jubö.

 

Lahve mají jedinou nevýhodu a tou je, že v nich nejde uvařit voda, jsou plastové a vlastně ještě druhou nevýhodu. Ze širokého hrdla se špatně pije za pohybu nebo v autě, ale je to o zvyku. 

 

Jinak si myslím, že výhody převažují. Výhoda je i velké množství barevných kombinací. A i různých variant. Vybere si opravdu každý.

Určitě každý z vás Nalgenu měl, já tu svojí první kupoval před dvaceti lety a pak na přibližně pět let zpátky hrdinně padla na jedné střelnici. Od té doby jsem používal US čutoru a teď nastoupila službu i NALGENE WIDE MOUTH Woodsman.

Jistě vydrží roky.

Koupit lahve Nalgene ZDE

Mějte se fajn. Kraken

7 komentářů

  1. Jen bych doplnil, že litrovka Wide mouth se dělá i z nerez verzi. Včera jsem si jednu dovezl. Vyhrála moje soukromé výběrko na 1l (0,75l je mi málo na 1,5 hod sportu) nerezovku (aby v ní šlo vařit) s širokým hrdlem (polívku), aby šlo přímo nasadit LifeStraw a nestála majlant (ca 500,-CZK).

  2. Mám do litrové Nalgene
    originalní vložku pro snadné pití, díky tomu jde v pohodě pít i za chůze a jízdy v autě. Každopádně jdou nasadit i jiné Nalgene víčka, například OTF, které jdou dokoupit i samostatně. Vlastním widemouth 1l a 500ml + Nalgene Oasis army cutoru v civilní modré barvě, též perfektní.

  3. Maxim
    dne 9.2.2023 v 15.58

    Ahojte, dá se do té litrovky dát ruka abych ji mohl umít ručně houbičkou, nebo je zapotřebí kartáč?


Zanechat komentář