logo

Bushcraftportal.cz

Letní instruktorská škola 2019

8.07.2019 / Kategorie: KPZ, Lékařství, Nezařazené, Nože, Přežití, dovednosti / Napsal: / Komentáře: 0

Liška 2019 neboli letní instruktorská škola je každoroční akce na táboře Černý potok v Rychlebských horách. Jedná se o takové prověření budoucích instruktorů, kteří poté …


Liška 2019 neboli letní instruktorská škola je každoroční akce na táboře Černý potok v Rychlebských horách. Jedná se o takové prověření budoucích instruktorů, kteří poté budou pracovat s dětmi na táboře.

Kolega Tomáš při práci 🙂

Této akce se každoročně účastníme. Jsem moc rád, že nás Roman Lipavský – organizátor na tyhle akce zve. I pro nás je to zajímavé a přínosné.

Roman je ten v modrém tričku.

I tento rok jsme si připravili ukázky vybavení do přírody. Dotkli jsme se témat, jako je bezpečnost na cestách, nože a nástroje, rozdělávání ohně, filtrace vody, potrava a další. 

Moje hračky na ukázky

Ukázky probíhají pod širým nebem. Horko a otravný hmyz nás provází celou dobu. Ale zase nabízí další témata k diskuzi.

Tohle vše nám zabere polovinu přiděleného času. Druhá polovina je více praktická. Zacházení s nožem, stavba přístřešků a přenášení vody spojeného s filtrací a další.

Mladí instruktoři jsou šikovní a tak den utíká jako voda. 

Na stavbu přístřešků je méně času než při minulých ročnících. A to ještě mladí instruktoři nevědí, co se bude dál dít.

Na večer všechny účastníky čekala bojovka. Proběhlo rozdělení do tříčlenných týmů. Byly jim zavázány oči, poté byli odvezeni na neznámé místo a v noci cca kolem 23:00 vypuštěni ven. Měli jediný úkol – dostat se zpět do tábora, respektive do vybudovaných improvizovaných přístřešků a tam přenocovat.

Většina tříčlenných týmů dorazila do 2:00 ráno. Provedli jsme noční kontrolu a pak jsme šli spát. V 8:00 proběhlo vyhodnocení, kterého jsme se také zúčastnili, a bylo to dost zajímavé.  Většina budoucích instruktorů to zvládala skvěle a nebál bych se jim svěřit svoje děti.

Nabírání vody do kondomu, není to tak jednoduché 🙂

Děkujeme, že jsme se tohoto mohli zúčastnit a těšíme se zase za rok na Černém potoce. 

Díky instruktorům za super přístup a také ta cenné podněty. Kraken 

Zanechat komentář