logo

Bushcraftportal.cz

Titanová lahev Keith 700 ml

26.07.2019 / Kategorie: Lékařství, Nezařazené, Potrava, Přežití, dovednosti, Voda / Napsal: / Komentáře: 2

Po titanovém nádobí jsem už roky pokukoval. Jsem moc rád, že už ho také nabízíme na e-shopu www.bushcraftshop.cz

V dnešním článku se podíváme na lahev o …


Po titanovém nádobí jsem už roky pokukoval. Jsem moc rád, že už ho také nabízíme na e-shopu www.bushcraftshop.cz

V dnešním článku se podíváme na lahev o objemu 700 ml.

Vybral jsem si tuhle lahev jako doplněk těm litrovkám, které používám. Na cestování a přesuny stačí těch 700 ml.

V základním balení je i neoprenový obal.

Není to moc těžké, lépe se z toho pije a dobře se drží. Titan je velmi lehký a odolný. Produkty Keith mají takovou jemnou strukturu, jakoby to bylo pískované. Barva je matná šedá. Vypadá to hodně elegantně.

Tělo lahve je ze dvou kusů. V horní části, kde se tělo zužuje je nepatrný svár. Vše je zakončeno úzkým hrdlem. Je zde vytlačený závit. Víčko dobře pasuje a je opatřeno vyměnitelným silikonovým těsněním.

Do lahve se dá dát i vroucí voda. Také se v ní ta voda dá převařit. Nezapomeňte lahev otevřít.

Titan může v ohni trochu změnit barvu. Při velkém žáru může změnit barvu na fialovou. Je to prostě vlastnost titanu. Stěny jsou velmi tenké a teplo vedou dobře. Pozor ať se nespálíte.

Na horní straně víčka je sklápěcí očko. V klidu za něj můžete lahev přivázat.

Lahev používám pár měsíců a jsem s ní naprosto spokojen. Po použití jí myju v myčce. Když je prázdná, tak je hodně lehká cca 100 g. To je paráda. Je jako pírko. Ano je dražší, ale prostě za titan se platí.

Co se mi nelíbí

No, je toho málo. Vlastně jen dvě věci. Při šroubování uzávěru je kontakt titanu na titan a tam to občas vrzne. Nic hrozného, ale vrzne, není to tiché. Časem se to možná zlepší, protože pozoruju, že se závit začíná ohlazovat – vylešťovat.

Druhá věc je rantl lahve. Ten je zahnutý a je zde mezerka, kde se může zachytávat špína a tak. Také při mytí v myčce se tam můžou zachytit zbytky soli. Není to nic hrozného, ale raději na to upozorňuji.

Lahev se mnou cestuje v autě, v kapse maskáčů nebo na boku batohu. Díky matné úpravě nehází odlesky a sem tam nějaká oděrka není vidět.

Párkrát upadla na zem a zdá se mi, že je odolnější než nerez, který je podstatně těžší.

Hezká, elegantní a pevná. Nelituju těch peněz. Ano, mohl bych používat PET lahve, ty nic nestojí a jsou také lehké. Ale já ty plasty moc nemusim. Hlavně to opakované použití není asi úplně dobré.

Při testování jsem zaznamenal jeden dotaz, co se stane s lahví, když v ní bude 3/4 vody a nechá se zmrznout. Neudělá to nic. A tak jsem narval lahev až po víčko vodou a dal na den do mrazáku. Víčko vydrželo, jen dno lahve se mírně vyhnulo ven. To jsem byl překvapen. Výsledek je jasný. V zimě na to myslet a dát méně vody, pak se nemusím bát a lahev nic neudělá. 

Lahev se mnou pojede do lázní, tak jsem zvědavý, jak se bude nebo nebude uvnitř usazovat rezavý povlak. Po návratu to zde doplním.

Myslím si, že je to dobrá koupě. Mrkněte i na další nádobí z titanu viz odkaz níže. 

Hezký den přeje Kraken 

2 komentářů

  1. Jelikož, na vandry chodím již jen zahalený v plastu a kevlaru v mobilu mám zase platinu, tak ten TITAN beru taky.

    Vem mě na kosmickej vandr, přece bys v tom brácho nejel sám… .


Zanechat komentář